MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie elektromobilu Tesla Model S sa stáva realitou. Spoločnosť Evatran už čoskoro začne rozposielať svoje vlastné zariadenie, ktoré umožní teslu nabíjať nielen po kábli, ale aj bezdrôtovo. Systém je založený na princípoch indukčného nabíjania a vyžaduje špecializovanú montáž. Tá je súčasťou nákupnej ceny, ktorá sa v súčasnosti pohybuje na úrovni 2440 dolárov. Montáž zariadenia pritom nemá mať žiadny vplyv na záruku.

Náš tip
Tesla Model S 85: Vyskúšali sme elektromobil Elona Muska | TEST

Výkon bezdrôtovej nabíjačky je 7,2KW, čo v prípade Tesly Model S predstavuje nabíjanie rýchlosťou 32km za hodinu. Aktuálna verzia podporuje iba modely, ktoré majú predný náhon, neskôr však majú byť k dispozícii aj nabíjačky pre Teslu s náhonom všetkých štyroch kolies. Podobné nabíjanie nájdete využitie nielen na parkoviskách, ale aj doma, kde nie je nutné po zaparkovaní pripájať nabíjačku. Samozrejme, klasickej káblovej nabíjačke, ktorú dnes nájdete na viacerých miestach sa rýchlosťou nevyrovná. Je však neporovnateľne pohodlnejšia a praktickejšia.

Náš tip
Tesla pracuje na robotických hadoch, ktoré sa samé pripoja a nabijú elektromobil

Zdroj: techcrunch

 

19.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+