MojAndroid

Automobilka Tesla rieši v poslednej dobe vážne problémy. Z jej radov vystúpili dvaja vysoko postavení manažéri, pričom neustále narastá aj počet objednávok na nedávno predstavený Tesla Model 3. Dovedna si tento elektromobil objednalo už viac ako 400 000 ľudí, avšak spoločnosť stojaca okolo Elona Muska dokáže ročne vyrobiť iba 80 000 kusov tohto vozidla. Aj preto Tesla najala automobilového odborníka a bývalého výrobného riaditeľa Audi, Petra Hochholdingera.

Tesla_Model_S_85_12

Ten v minulosti pracoval na výrobe modelov Audi A4, Audi A5 a Audi Q5, ktorých sa každoročne vyrábalo 400 000 kusov. Teraz má pomôcť Tesle s produkciou automobilov Model S, Model X a Model 3. Len nedávno sa Tesla vyjadrila, že chce produkciu automobilu Tesla Model 3 značne urýchliť, a práve v tom by im Hochholdinger mohol byť veľmi nápomocný. V minulosti jeho služby využila Audi aj pri dohliadaní na stavbu novej továrne v Mexiku. Tesla tak dokáže dokonale zúžitkovať všetky jeho skúsenosti.

Náš tip
Ako obstála Tesla pri vážnej nehode? Zistila to iba 18-ročná vodička

Zdroj: TheVerge

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
14.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+