MojAndroid

Bezpečnosť áut je jednou z hlavných priorít každej automobilky. Nevynímajúc tej, ktorá vyrába elektromobily Tesla, ktoré sa okrem vysokej kvality a technologickej výbavy, pýšia aj výbornými výsledkami v testoch Euro NCAP. O tom, že tieto testy neklamú sa presvedčila aj 18. ročná vodička, ktorá jazdu Teslou Model S evidentne nezvládla.

Vodička pravdepodobne pri vysokej rýchlosti stratila kontrolu a s autom skončila v neďalekom poli. A aj napriek závažnosti dopravnej nehody neboli následky tak závažné. Traja z päťčlennej posádky mali síce ťažké, no nie život ohrozujúce zranenia. Prevezení boli helikoptérami do mníchovskej nemocnice. Zvyšní dvaja mali stredne ťažké poranenia.

tesla_nehoda_3

Konštrukcia vozidla v tomto prípade však zohrala naozaj kľúčovú úlohu. Interiér elektromobilu aj napriek viditeľne zdemolovanej vonkajšej časti utrpel minimálne poškodenia, vďaka čomu je zrejme posádka ešte stále na žive. Dôkazom kvalitného spracovania je aj fakt, že všetci cestujúci vyšli z vozidla po svojich.

Dcéra však okrem toho, že zranila piatich ľudí vrátane seba, nepotešila určite ani svojho otca. Škoda, ktorá vznikla pri nehode, sa vyšplhala odhadom na sto tisíc eur.

Náš tip
Tesla chce vyrobiť 500 000 kusov Modelu 3 o 2 roky skôr ako pôvodne plánovala

Zdroj: Merkur

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
11.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+