MojAndroid

Spoločnosť Tesla na Slovensku stavia svoje nabíjačky SuperCharger, ktoré najbližšie nájdeme v Rakúsku. Nemajú ich ani Česi a Poliaci, a tak sa môžu slovenskí majitelia elektromobilov Tesla radovať. Informovalo o tom české fórum tesla-club.eu, kde boli zverejnené fotografie zahalených nabíjacích staníc. Tie sa nachádzajú pri Zvolene, konkrétne pri Sielnici.

801_tesla-supercharger-slovensko-testovani

Až doteraz bolo nabíjanie automobilov Tesla na Slovensku veľkým problémom, no nové nabíjacie stanice by to mali vyriešiť. Automobil Tesla Model S nabijú na 80 % iba za 40 minút, pričom táto kapacita vám postačí na vyše 300 km jazdy. To je na slovenské pomery skutočne dosť. Nabíjanie automobilov bude pritom bezplatné, čo je ďalší dôvod na to, aby majitelia automobilov Tesla využívali tieto stanice.

Zdá sa teda, že na Slovensku svitá pre majiteľov elektromobilov na lepšie časy. Automobily Tesla sú vo svete veľmi populárne, no práve chýbajúca infraštruktúra dobíjania možno odrádzala niektorých vodičov od kúpy. Je skvelé vidieť, že Tesla tento problém rieši a nezabudla pri tom ani na nás. Obrázky naznačujú, že stanice sú už takmer dokončené, a tak môžeme už čoskoro očakávať ich oficiálne otvorenie.

Zdroj: tesla-club.eu via HN

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
28.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+