MojAndroid

Tesla predstavila novú generáciu elektrického automobilu Roadster, ktorá prináša významné vylepšenia v dojazde na jedno nabitie. Batéria s kapacitou 70kWh prichádza s rovnakými rozmermi ako v predchádzajúcej verzii automobilu, vďaka čomu boli zachované jeho rozmery aj vzhľad. Tesla s novým modelom očakáva 40-50% zvýšenie dojazdu a to na rovných 400 míľ, čo je po prepočte približne 640 km. S Roadsterom by ste tak na jedno nabitie v pohode prešli z Bratislavy do Košíc a ešte by vám zostávalo dostatok energie na ďalších 200 km.

Takýto dojazd na jedno nabitie bolo možné dosiahnuť vďaka novej technológii batérie, ktorá v rovnakom balení dokázala poňať až o 31% viac energie. Tesla tiež znížila koeficient odporu vzduchu a použila pneumatiky s až o 20% menším valivým odporom. Podobný upgrade by v budúcnosti mal obdržať aj automobil Model S. Tesla Roadster 3.0 bude verejnosti demonštrovaný v prvých týždňoch budúceho roka, cena ako aj dátum uvedenia na trh zatiaľ neboli špecifikované.

Zdroj: techcrunch

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
27.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+