MojAndroid

CEO spoločnosti Tesla, Elon Musk, sa vyjadril k incidentom, ktoré zažili majitelia automobilov Tesla pri zapnutom autopilotovi. Viacerí z nich sa totižto dostali do nebezpečných situácií po tom, čo Tesla nesprávne vyhodnotila situáciu na ceste. Samozrejme, nejde o chybu výrobcu, ale skôr o hlúposť ľudí, ktorí autopilota zapínajú a tlačia možnosti systému za hranice jeho možností.

Nie je to dobré“, povedal Elon Musk. Aj preto chce funkciu autopilota obmedziť a minimalizovať tak možnosť, že ľudia budú robiť hlúposti. Napriek tejto situácii ale Musk tvrdí, že nový systém už zabránil niekoľkým nehodám. Momentálne podporuje autopilota asi 40-tisíc kusov Modelu S, ide však stále len o beta verziu, ktorá sa doslova učí za jazdy. “Systém sa časom učí a bude lepší, to je presne to čo robí.  Výsledky začneme pociťovať až po niekoľkých mesiacoch.” dopĺňa Elon Musk.

Tesla bude v budúcnosti autopilota ponúkať ako platenú funkciu, a to za približne 3800 dolárov. Elon tiež nezabudol poznamenať, že automaticky riadené autá sú budúcnosťou, a že do niekoľkých rokov budú všetky automobily autonómne.

Zdroj: gizmodo

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
5.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+