MojAndroid

O autopilotovi, ktorý ponúka Tesla vo svojich modeloch, sa v poslednej dobe hovorilo pomerne často. Niektorí vodiči ho totižto po sprístupnení začali zneužívať a po jeho spustení sa prestali venovať šoférovaniu, čo viedlo k viacerým nebezpečným situáciám. Ako sa však hovorí – všetko zlé je na niečo dobré. Tesla tak upravila funkciu autopilota a vylepšila jeho vlastnosti. To sa ukázalo ako správny ťah, pretože autopilot v Tesle po prvýkrát zabránil zrážke s nákladným automobilom. Všetko to zachytila kamera v aute, a tak si môžete aj vy pozrieť autentické zábery priamo od Joshua Browna, majiteľa Tesly na videu.

Išiel som po medzištátnej ceste a na videu môžete vidieť v ľavej časti nákladiak, ktorý išiel na mojej úrovni po pripájajúcej sa ceste. Akonáhle sa naše cesty spojili, šofér nákladiaku chcel prejsť do pravéh pruhu na výjazd, no neskontroloval si situáciu na ceste a tak neuvidel moju Teslu. V tom momente som nesledoval premávku ani ja, pretože som mal zapnutého autopilota. Spozornel som až na hlášku od Tessy (moje auto) o tom, že mám okamžite prebrať kontrolu nad vozidlom, pričom už v tom okamihu autopilot urobil manéver doprava, aby sa vyhol kolízii. – opísal situáciu Joshua Brown.

Video neušlo pozornosti ani samotnej Tesle a na Twitter ho zdieľal dokonca sám Elon Musk. Nuž, podľa nás je hlavnou otázkou týchto dní “kedy začneme všetci jazdiť na automobiloch s inteligentným systémom riadenia”, a nie, či to má vôbec zmysel. Čo na automatický manéver Tesly hovoríte vy? Chceli by ste takto inteligentné auto?

Náš tip
Tesla ponúka možnosť vyskúšať si auto-pilota na svojom aute zdarma

Zdroj: Mashable

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
21.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+