MojAndroid

Nemožno pochybovať o tom, že Elon Musk patrí medzi naozaj významné osobnosti súčasnosti. Jeho plány, či už tie zrealizované, alebo budúce, naozaj predčia očakávania súčasnej spoločnosti a posúvajú ľudské možnosti na novú úroveň. Dokonalým príkladom sú automobily Tesla, ktoré posunuli naše vnímanie elektrických automobilov za súčasné hranice. Za tým všetkým stojí práve CEO spoločnosti Tesla Elon Musk. Aby mohli byť zrealizované aj ďalšie jeho plány, potrebuje výkonnú pracovnú silu, pričom tentokrát ju hľadal v kalifornskom Silicon Valley.

tesla

Zdá sa, že Musk bol úspešný a už teraz najal minimálne 150 pracovníkov, ktorí boli donedávna zamestnaní v spoločnosti Apple. Aj sám Musk sa vyjadril, že dizajnové vízie Apple sú veľmi blízko jeho vlastným, o čom sme sa mohli aj na vlastné oči presvedčiť v prípade automobilu Tesla Model S, ktorý ponúka naozaj luxusný vzhľad. Je ale prirodzené, že tu vízia spoločnosti iba začína a pre realizáciu odvážnych plánov sú potrební šikovní a spoľahliví pracovníci. Práve takých zháňal Musk v Apple, pričom ako motiváciu im ponúkol podpisový bonus vo výške 250 000 USD a 60%-né navýšenie ich pôvodného platu. Zdá sa, že to bola dostatočná motivácia a stále viac bývalých pracovníkov Apple pokračuje vo svojej kariére v spoločnosti Tesla. Aj táto pracovná sila by mala spoločnosti pomôcť, aby naďalej ponúkala nadštandardné technologické vybavenie vo svojich automobiloch, keďže aj v tomto smere narastá konkurencia a rôzne inteligentné autá predstavili už viacerí výrobcovia.

Zdroj: Bloomberg via hyperbeast

10.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+