MojAndroid

Automobilka Tesla má za sebou veľké predstavenie. Hlava spoločnosti Elon Musk na pódiu predviedol elektrický crossover SUV v dvoch variáciách – model P90D Signature za cenu 132000 a P90D Founder za 142000 dolárov. A čo bude vaša Tesla za túto cenu obsahovať?

tesla-model-x05-1

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy, maximálnu rýchlosť takmer 250 km/h a vstavanú 90 kWh batériu (v modeli Signature), ktorá zvládne asi 402 km na jedno nabitie.

Poriadnym ťahačom auta je jeho bezpečnostná stránka. Musk vraví, že jeho interiér je ako nemocnica. Auto totiž obsahuje tlačidlo bio režimu, ktorý vnútro utesní HEPA filtrami, ktoré sú až 10-násobne väčše ako v klasických autách. Okrem toho, auto má byť najbezpečnejším na svete. Spoločnosť už teraz hovorí, že dostanú 5 hviezdičiek v bezpečnostnom hodnotení – a to sa test ešte ani oficálne nezačal. Nachádza sa tu napríklad núdzové brzdenie, ktoré funguje aj vo vysokých rýchlostiach, tiež systém na predchádzanie kolíziám zo strán a samozrejme nechýba množstvo senzorov. Okrem radaru, 360-stupňovému sonaru a predných kamier spoločnosť sľubuje autoparkovanie cez neskorší update softvéru vozidla.

tesla-model-x06-1

Čo však upúta pozornosť na prvý pohľad sú dvere auta. Tie sú uchytené na dvojici závesov a dokážu sa otvoriť už pri priestore veľkosti 30 cm od vedľa zaparkovaného auta! Na vyklápacích dverách sú senzory, ktoré detegujú, ako vysoko sa môžu dvere vysunúť. Zároveň, ak ste blízko pri nich, vysunú sa automaticky sami. Na GIFku si môžete presnejšie pozrieť ich fungovanie.

tesla

Na palubnej doske je dominantný 17-palcový dotykový displej. Prirodzene, slúži na všetko, čo chcete s autom robiť. Či už navigáciu, prehrávanie médií alebo ovládať rôzne prvky kabíny (klíma a pod.).

Zdroj: Engadget

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+