MojAndroid

Tesla do svojej ponuky zaradila novú verziu svojho SUV automobilu. Nový Model X 60D prichádza s menším dojazdom a čo je dôležitejšie, tak aj s cenovkou, ktorá sa v závislosti od výbavy môže pohybovať už od 74 do 100-tisíc dolárov. Cena lepšie vybaveného Modelu X 75D a najvyššieho Modelu 90D sa pritom začína na úrovni 80, resp. 145-tisíc dolárov.

Náš tip
Tesla Model X: Prvé elektrické SUV Tesly

Novinka ponúka rovnaké parametre zrýchlenia ako tie, ktorými doteraz disponoval najlacnejší variant Modelu X. Z 0 na 100 km/h tak zrýchli už za 6 sekúnd, pričom maximálna výrobcom udávaná rýchlosť je 210 km/h. Jediným podstatným parametrom, ktorý sa menil je dojazd. Ten sa z pôvodných 381 km pri modeli Model X P75D zmenšil na 320 km.

Všetky verzie Modelu X budú používať rovnakú batériu, čo má šetriť náklady spoločnosti na ich výrobu. Koncovému zákazníkovi potom vyšší výkon, resp. kapacitu batérie alebo iné funkcie, môže sprístupniť prostredníctvom softvérového upgradu. Za ten si samozrejme bude musieť priplatiť. Ide o nový prístup spoločnosti, vďaka ktorému budú môcť aj niekoľkoročné automobily získať prémiové funkcie z novších modelov.

Zdroj: the verge

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
14.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+