MojAndroid

Hovorili ste si, aké je najrýchlejšie SUV na svete? Vďaka manželskému páru z USA vám túto otázku môžeme zodpovedať. Je ním nová Tesla Model X, ktorá v Ludicrous móde ponúka až 762 konských síl. Rovnaký výkon ponúka aj Tesla Model S P90D, ktorá sa postavila proti novému SUV v drag race na známej dráhe v Palm Beach na Floride. Tesla Model X v jednej z jázd zvládol 1/4-míľový úsek za 11,61 sekundy, čo je nový svetový rekord. Pozrite si tento rekord na videu.

Tesla Model S P90D zvládla štvrťmíľový úsek najrýchlejšie za približne 11,3 sekundy, no nakoľko ponúka lepšiu aerodynamiku a je o 250 kg ľahšia ako Model X, tento výsledok nebol až takým prekvapením. Ako však vieme, Tesla vylepšuje výkon svojich zariadení softvérovo, vďaka aktualizáciám. Veľmi ľahko sa tak môže stať, že sa časy na 1/4-míľovom úseku v budúcnosti ešte vylepšia. Čo na tento netradičný test hovoríte vy?

Náš tip
Tesla ukázala, ako si predstavuje autopilota v elektromobiloch | VIDEO

Zdroj: DragTimes (YT)

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
18.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+