MojAndroid

Aktualizácia na systém verzie 7.1 pre automobil Tesla Model S prináša veľmi zaujímavú funkciu. Vďaka nej sa auto dokáže bez šoféra naštartovať a vyparkovať z garáže iba jednoduchým povelom vykonaným kľúčom od auta. Funkcia funguje aj v opačnom prípade a po príchode domov dokáže Tesla Model S do garáže aj autonómne zaparkovať. Informovali o tom užívatelia, ktorí si aktualizáciu už stihli nainštalovať.

Niektorí z nich natočili Model S priamo v akcii a ukázali, ako celý proces funguje. Výhodou je aj to, že ak v domácnosti používate systém HomeLink a máte naň napojené svoje garážové dvere, Tesla Model S s najnovšou aktualizáciou si dokáže tieto dvere automaticky otvoriť. Vďaka tomu je vychádzanie z garáže skutočne úplne automatické a kým vy si zaväzujete šnúrky, vaša Tesla si možno práve otvára dvere a vychádza z garáže.

Okrem toho pribudli v novej aktualizácii aj ďalšie menšie vylepšnia plánovača ciest a pribudla aj nová streamovacia služba Spotify. Tesla Model S odteraz zvládne aj automatické kolmé parkovanie a samozrejmosťou sú ešte ďalšie miniatúrne novinky a vylepšenia, ktoré zlepšujú celkový zážitok zo šoférovania.

Zdroj: teslaclub.sk

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
11.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+