MojAndroid

Od predstavenia najnovšieho elektromobilu spoločnosti Tesla s označením Model 3, neprešiel ešte ani jeden deň, záujem, ktorý ale fanúšikovia za tak krátku dobu o novinku prejavili je však neskutočný. Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, už od predstavenia zdieľa stav predobjednávok, ktoré sa do včerajšieho večera pohybovali na hranici 180 tisíc. Dnes už o Tesla Model 3 prejavilo záujem až 232 tisíc ľudí.

tesla model 3

Náš tip
Tesla Model 3: Elektromobil pre masy za 35-tisíc

Priemerná cena objednaných modelov je 42 tisíc dolárov, čo predstavuje sumu takmer 10 miliárd dolárov. Tesla Model 3 je pritom, podľa očakávaní, rýchle a moderné auto, čo dokazujú aj fakty, ktoré firma udáva. Elektromobil dosiahne napríklad zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 6 sekúnd, nechýba pohon všetkých štyroch kolies, a dojazd až 345 km. Technologické maximum je v autách Tesla už samozrejmosť, chýbať však nebude ani komfort. Podľa Elona Muska sa v aute bez problémov pohodlne odvezie 5 dospelých osôb, ktorým poslúžia obidva kufre. Centralizovaná je aj palubná doska, na ktorej budíky nahradil jeden veľký dotykový displej.

Náš tip
Android Roadshow 2016 Košice: Tesla Model S 85 naživo + SÚŤAŽ

Zdroj: Engadget

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
2.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+