MojAndroid

Iba pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že sa stala prvá smrteľná nehoda, v ktorej o život prišiel šofér elektromobilu Tesla so zapnutým autopilotom. Teraz sa znovu objavili informácie o tom, že ďalšie auto, tentokrát Tesla Model X, bolo tiež zapletené do dopravnej nehody údajne pri zapnutej funkcii autopilota. Auto malo naraziť do zvodidiel a vyjsť z vozovky, pričom obaja cestujúci nehodu prežili.

V rámci vyjadrenia k nehode však Tesla povedala, že nemá k dispozícii žiadne dáta naznačujúce to, žeby v čase incidentu malo auto zapnutú funkciu autopilota a vo vyšetrovaní musí počkať na vyjadrenie majiteľa auta. Spoločnosť pritom rieši aj ďalšie problémy, keďže o smrteľnej nehode informovala až deväť dní potom, ako sa stala, čo spôsobilo pohoršenie verejnosti.

Spoločnosť ale ďalej dodáva, že takéto ojedinelé incidenty ešte neznamenajú, že autopilot nie je bezpečný. Výhodou pre firmu je množstvo dát, ktoré pozbierala zo 100 miliónov najazdených míľ (cca 160 miliónov kilometrov), počas ktorých sa nestala ani jedna smrteľná nehoda. Tesla tiež dodáva, že tieto dáta dokazujú aj vyššiu bezpečnosť systému autopilota v prípade, že sa používa tak, ako sa používať má.

Spoločnosť ale použila trochu nešťastnú formuláciu, keď poznamenala, že štatisticky nie je možné zabrániť všetkým nehodám a nedokáže to ani autopilot. Napriek tomu ale Tesla opakovane vyjadrila úprimnú sústrasť a ľútosť nad stratou života šoféra elektromobilu. Celá situácia sa tak pomerne zamotáva a je otázne, koľko kritiky spoločnosť ešte znesie.

Zdroj: TechCrunch 1, 2

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
7.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+