MojAndroid

Spoločnosť Tesla patrí bezpochyby k jedným z najaktívnejších inovátorov automobilového priemyslu. Nie je pritom reč len o pohone na elektrinu, ale aj o jednotlivých funkcionalitách v podobe autopilota či automatického nabíjania a vyparkovania z garáže. Nedávno sme dokonca písali aj o ďalších plánoch Elona Muska – v priebehu dvoch rokov chce dosiahnuť, aby Tesla zvládla prejsť za svojím majiteľom aj stovky kilometrov. Zaujímavosťou pritom je, že samotná Tesla zrovna nechrlí video-reklamy ohľadom svojich automobilov. Vačšinou ide o videá z pedvádzačiek či rôznych eventov – či videá od majiteľov/fanúšikov tejto značky. Momentálne však mení práve tento zvyk a uvádza parádny spot na svojho autopilota.

Tesla vysvetľuje, ako si celý proces s autopilotom predstavuje. Auto pomocou aplikácie v smartfóne naštartujete a ono vyparkuje z garáže a počká pred domom. Potom ide bez problémov vo svojom pruhu a pomocou jednoduchého tlačidla pruhy zmeníte. Musk tvrdí, že Autopilot je “super vysoká priorita” a Tesla sa teda snaží, aby to pochopili aj ľudia.

Netreba zabudnúť pripomenúť, že autopilot čelil aj ostrým kritikám po tom, čo sa po uvedení začali objavovať videá od fanúšikov. Autopilot totiž častokrát “zblbol” a dostal vodičov do život ohrozujúcich situácií. Tesla sa však ohradila, že autopilot rozhodne nie je určený na cesty, ktoré práve spomínané videá obsahovali.

Nižšie môžete vidieť jednu z reklamných upútaviek, ktoré vytvorili fanúšikovia elektromobilov Tesla.

Zdroj: Tesla Motors

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+