MojAndroid

Nový softvér v elektromobiloch Tesla pridalo nielen možnosť automatického kolmého parkovania, ale predovšetkým prinieslo možnosť nechať svoje auto vyparkovať z garáže tak, aby na vás pri opustení domu už čakalo. CEO spoločnosti Elon Musk, má však s elektromobilmi oveľa väčšie plány. Do dvoch rokov chce, aby dokázali za svojim majiteľom prejsť aj stovky či tisícky kilometrov. Len si predstavte, ste na služobnej ceste v Barcelone a potrebujete, aby váš automobil prišiel z Bratislavy aj s batožinou za vami. A ono po zavolaní aj naozaj príde. Aspoň taká je vízia Muska, či sa mu  ju ale aj podarí naplniť je otázne.

Automobily Tesly by veľké vzdialenosti dokázali preklenúť vďaka podrobným mapám, údajom zo všetkých senzorov a kamier, no a samozrejme automatickému nabíjaniu, ktoré by doplnilo energiu batériám. Elon Musk sa však bude musieť popasovať nielen s technickými výzvami, ale aj tými politickými. Jazda autonómnych automobilov je povolená len v niektorých štátoch USA. A hoci Tesla Model S už autopilota má, určite ešte nie je vhodný pre jazdy bez vodiča. Ide o oveľa zložitejší problém ako sa na prvý pohľad môže zdať. Aj preto sa tešíme z toho, že niekto berie takéto výzvy za svoje a snaží sa ich pokoriť. Ktovie, možno už o niekoľko rokov budú automobily skutočne tak samostatné, že vodič už nebude ani potrebný.

Zdroj: engadget

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
11.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+