MojAndroid

Majitelia automobilov Tesla sa môžu tešiť na aktualizáciu, ktorá výrazne vylepší funkciu autopilota. Tá je ešte stále trochu kontroverzná a niekoľko nehôd v poslednej dobe tento status ešte posilnilo. Stále ale ide o užitočnú funkciu, ktorá môže v niektorých prípadoch aj pomôcť zachrániť život. Tesla ale funkciu autopilota neustále vylepšuje a teraz pre majiteľov áut pripravuje zaujímavú aktualizáciu.

Náš tip
Tesla predstavila najrýchlejší Model S P100D, zrýchlením sa vyrovná Bugatti Veyron

Tá prinesie množstvo zmien a vylepšení, pričom tou najväčšou je využívanie radaru ako primárneho senzoru. Doteraz boli najdôležitejšími senzormi pri rozpoznávaní prekážok na ceste kamera a systém spracovávania obrazu. Odteraz budú ale radar a kamera spolupracovať, čo by malo pomôcť pri lepšom rozpoznávaní objektov na ceste. Radaru bude ešte pomáhať zoznam objektov spolu s geografickými súradnicami, ktoré boli zaznamenané ostatnými autami Tesla. Takto bude auto oveľa inteligentnejšie a o prekážkach bude vedieť ešte skôr, ako sa k nim priblížite.

Tesla_model_s_85_test_1

Okrem toho prinesie aktualizácia s označením Tesla Software Update 8.0 niekoľko ďalších noviniek. Noviniek sa dočkala aj funkcia Autosteer, ktorá v prípade nebezpečenstva pomôže automatickým vyhýbaním sa prekážke. Okrem brzdenia tak auto, ak je to možné, aj automaticky zmení smer jazdy a pomôže tak predísť nehode. Ide o skutočne zaujímavé vylepšenia, ktoré môžu zlepšiť celkové fungovanie autopilota. Aktualizácia okrem iného pridá aj upozornenia pre skúsených šoférov, ktorí využívajú autopilota pri dlhších trasách a neboja sa prenechať mu celkovú navigáciu vozidla. Títo skúsení používatelia často nedávajú vôbec pozor, no nový systém zvukových a textových upozornení ich donúti dotknúť sa volantu a potvrdiť tak, že sú stále v pohotovosti. Ak sa tak ale nestane a trikrát takto zmeškajú upozornenie, funkcia autopilota bude vypnutá až kým niekde nezastanú a nezaparkujú. Update by mal byť dostupný pre majiteľov vozidiel Model S a Model X predaných od októbra 2014 už v nasledujúcich týždňoch a autám bude doručený vo forme OTA aktualizácie.

Zdroj: Tesla via The Verge

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
12.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+