MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo Tesla do svojich automobilov začala pridávať nový hardvér, ktorý v budúcnosti umožní spustenie plne autonómneho riadenia. To, že Tesla Model S to dokáže už dnes, nás spoločnosť presvedčila videom, na ktorom ukázala jazdu bez zásahu človeka. Auto samé docestovalo do svojej destinácie, pričom automaticky rozpoznávalo všetky cestné značky, semafóry, či križovatky. Nakoniec úplne samo našlo voľné miesto a zaparkovalo. V tomto prípade Elon Musk ukázal vo videu iba pohľady kamier, teraz však máme k dispozícii záznam, ktorý ukazuje, čo všetko vlastne elektromobil Tesly “vníma” vo svojom okolí. Sú to nielen dopravné značenia a cestné pruhy, ale aj najrôznejšie prekážky, či potenciálne nebezpečné situácie.

Autopilot Full Self-Driving Hardware (Neighborhood Long) from Tesla Motors on Vimeo.

Len mimochodom, nové Tesly majú až 8 kamier, ktoré sa postarajú o 360° videnie auta do vzdialenosti až 250 metrov. Nechýba ani 12 ultrazvukových senzorov, ktoré dokážu detegovať tvrdé aj mäkšie predmety na ceste. Vpredu sa bude ešte nachádzať aj radar, ktorý pomôže v náročných podmienkach, ako napríklad v daždi, hmle či v prachu. Navyše, informácie zo všetkých nových senzorov sú spracovávané novým počítačom v aute, ktorý je až 40-krát výkonnejší ako ten pôvodný.

 Zdroj: tesla

21.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+