MojAndroid

Elektromobily Tesla sú opäť o čosi inteligentnejšie. S novou softvérovou aktualizáciou totiž dokážu automaticky udržiavať teplotu v kabíne zaparkovaného auta. To znamená, že ak sa ocitnete v katastrofickom scenári a zabudnete v aute dieťa alebo domáceho miláčika, nič vážne by sa mu nemalo stať. Rovnako je takto možné udržiavať teplotu v aute, ktoré zaparkujete na slnku a chcete sa vyhnúť tomu, aby ste si sadli do prehriateho auta.

Tesla Model 3

Funkcia nesie označenie Cabin Overheat Protection a funguje automaticky. V základnom nastavení udržuje automobil teplotu pod 40°C. V takomto režime automobil teoreticky vydrží teplotu regulovať po dobu celého roka, takže sa nemusíte báť, že by dochádzalo k nadmernému vybíjaniu batérie. Funkcia je ale aktuálne nastavená tak, že zapnutá bude iba po dobu 12 hodín odkedy šofér opustil auto.

40°C je v skutočnosti veľmi veľa, no nová aktualizácia by mala umožniť túto hodnotu dodatočne zmeniť. To bude ale znamenať možno väčší dopad na spotrebu energie, no všetko to bude závisieť od toho, aká je aktuálna vonkajšia teplota a v akom rozmedzí ju budete chcieť udržiavať vnútri. Funkcia totiž zvládne aj zohrievanie auta v prípade, že sa nachádzate v extrémne chladnej oblasti, aby ste si zasa nesadali do zamrznutého auta.

Zdroj: Elon Musk (Twitter) via Jalopnik

26.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+