MojAndroid

Spoločnosť Tesla Motors Inc. predstaví podľa e-mailu určeného pre investorov a analytikov už 30. apríla batérie pre domácnosť a ďalšie využitia. Aj samotný Elon Musk potvrdil na sociálnej sieti Twitter, že v spomínanom dátume bude predstavená nová línia produktov, no nebude sa jednať o ďalší model automobilu.

Spomínaný e-mail od Jeffreyho Evansona, šéfa vzťahov s investormi spomína, že predstavenie “vysvetlí výhody našich riešení a prečo minulé voľby batérií neboli dostatočne presvedčivé”. Bližšie informácie neboli zverejnené no predpokladá sa, že pripravované produkty budú postavené na už zaužívanom koncepte batérií pre domácnosti, ktoré slúžia na ukladanie prebytočnej solárnej energie a poskytujú zálohu v prípade odstávky elektrickej energie.

Veľkou otázkou ostáva, ako sa firme podarilo vylepšiť tento druh batérií a aká bude ich cena pre koncového zákazníka. To sa však dozvieme až koncom mesiaca.

Zdroj: EngadgetBloomberg

22.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+