MojAndroid

Možno aj vy plánujete v tomto predvianočnom období kúpu tzv. Tesco tabletu značky Op3n Dott. Tento tablet, ktorého recenziu sme vám nedávno priniesli, zaujme okrem iného kvalitným konštrukčným spracovaním, dobrou výdržou batérie či pomerom strán displeja 4:3, ktorý je výhodný napríklad pri prehliadaní internetových stránok alebo čítaní elektronických kníh. Pri kúpe však na zákazníkov čaká jedna skrytá nástraha, ktorú nemajú šancu zistiť bez vyskúšania tabletu a nazretia do nastavení.

Náš tip
RECENZIA | Op3n Dott Tablet – Tesco tablet za stovku

Podľa našich zistení a skúseností zákazníkov, ktorí si tento prístroj kúpili, sa totiž Op3n Dott Tablet predáva v dvoch verziách s rôzne veľkým vnútorným úložiskom. Zatiaľ čo prvá z nich ponúka pre používateľa reálne dostupných 9,23 GB vnútornej pamäte, druhá naopak iba 2,04 GB, čo je v dnešnej dobe, kedy majú aplikácie a hry bežne veľkosti stoviek megabajtov, veľmi málo. Problém je o to pálčivejší, že napriek prítomnosti jednej z novších verzií operačného systému Android tento tablet neumožňuje presun aplikácií na pamäťovú kartu.

Na všetkých baleniach tabletu je pritom uvedená veľkosť vnútorného úložiska 8 GB a reálne dostupných 2 GB sa v tomto zmysle javí byť naozaj málo. Prirodzene, aj u tabletov iných značiek istú časť vnútornej pamäte zaberá systém a predinštalované aplikácie, ale iba 2 GB používateľsky dostupnej pamäte je u 8 GB tabletu aj tak nezvyčajne málo a hodilo by sa skôr k 4 GB verzii. Každopádne, nech je už skutočná veľkosť úložiska akákoľvek, je zrejmé, že existujú dve verzie tohto tabletu a časť zákazníkov, ktorí si ho kúpia, bude znevýhodnená menšou pamäťou.

Tesco tablet b Tesco tablet a

Podľa dostupných informácií z Androidforum.cz sa tento problém výrazne týka bielej verzie tabletu, ktorá sa údajne dá kúpiť len s touto menšou pamäťou. U čiernej verzie sa vyskytujú obe veľkosti úložiska, takže kúpa Tesco tabletu bez jeho vyskúšania je v tomto zmysle trochu lotériou. Odporúčame teda tablet pred kúpou v predajni vyskúšať (resp. si ho nechať predviesť) a v Nastaveniach – Ukladací priestor si overiť, či je jeho celková pamäť 9,23 GB alebo iba 2,04 GB. V druhom prípade kúpu neodporúčame, na dnešnú dobu sa jedná o veľmi malé úložisko, ktoré neumožní inštaláciu väčšieho množstva aplikácií a niektoré väčšie hry sa doň vôbec nezmestia.

Podľa skúseností používateľov z ČR tamojšie obchody Tesco pri reklamácii postupujú rôzne, väčšine ľudí sa ale podarilo tablet úspešne vymeniť alebo reklamovať.  Oslovili sme aj zastúpenie spoločnosti Tesco na Slovensku s otázkami, či o tejto skutočnosti vedia, či je možné menšiu vnútornú pamäť  reklamovať , resp. či zákazníkom menšiu pamäť tabletu nejakou formou vykompenzujú. Ich vyjadrenie do článku doplníme ihneď po obdržaní.

Zdroj: MojAndroid.sk, AndroidForum.cz

5.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+