MojAndroid

To, že smartfóny môžu byť užitočné aj pri záchrane ľudského života, je známa vec. Väčšinou je tým však myslené privolanie lekárskej pomoci, hasičov alebo polície. Prípad, o ktorom informuje portál PhoneArena, je však kurióznejší a pripomína scénu z hollywoodskeho filmu.

Záchrancom ľudského života bol lacný smarfón z roku 2017

Incident sa stál minulý štvrtok, keď bola pri lúpeži postrelená nemenovaná obeť. Výstrel ju zasiahol do bedra a pri následnom ošetrovaní sa začala obeť sťažovať na prudkú bolesť na tomto mieste. Ošetrujúci lekár preto logicky očakával prestrel od guľky.

K jeho prekvapeniu však odhalil na boku len modriny. Obeť mala práve v tomto mieste schovaný Android smartfón, ktorý zasiahla guľka a mobilné zariadenia tak zachránilo majiteľovi život. Vtipné je, že na obale smartfónu mala obeť vyobrazené Neuveriteľného Hulka z Marvel komiksov, ktorý je známy svojou nepriestrelnosťou obyčajnými guľkami.

Foto: PhoneArena.com

Smartfón bol už po zásahu guľkou samozrejme nepoužiteľný. Displej bol rozbitý a to isté platí aj o vnútornostiach. Zaujímavosťou je tiež, že smartfón nemal nijakú zvýšenú odolnosť. V skutočnosti išlo je lacný smartfón Motorola moto g5 z roku 2017. Jeho telo je tvorené kombináciou plastu a hliníka.

Motorola moto g10

{{shop_name}} od {{product_price}}

Nie je to prvýkrát, čo smartfón zastavil guľku

Pre každého výrobcu je takáto udalosť dobrou reklamou a je možné, že sa ju Motorola bude snažiť v budúcnosti marketingovou využiť. V roku 2014 zabránil výstrelu smartfón Samsung Galaxy Mega. O rok neskôr Apple iPhone a následne aj model HTC EVO 3D.

Náš tip
Akcia: Stiahnite si platené Android aplikácie a hry úplne zadarmo
13.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+