Výrobcovia Android smartfónov v súčasnosti ešte len chystajú aktualizácie na nový systém Android 15, ale už teraz sa dozvedáme prvé informácie o jeho ďalšej generácii. Portál AndroidPolice teraz prezradil dátum predstavenia systému Android 16.
Android 16 už o pár mesiacov
Podľa interných zdrojov v spoločnosti Google plánuje americký internetový gigant uvoľniť nový operačný systém a vydať ho pre svoje zariadenia Pixel už 3. júna 2025. To by bolo o 2 až 3 mesiace skôr, ako obvykle Google vydáva aktualizácie systému Android. Napríklad tohtoročný Android 15 bol vydaný 15. októbra, zatiaľ čo Android 14 debutoval 4. októbra 2023.
Skoršie vydanie systému by mohlo súvisieť so snahou mať ho pripravený pre ďalšiu generáciu Pixelov. Tento rok Google vydal sériu Pixel 9 skôr ako zvyčajne, ale musel ju dodať so minuloročným systémom Android 14, pretože Android 15 ešte nebol pripravený. S júnovým vydaním Androidu 16 by mal dostatok času optimalizovať ho pre ďalšiu generáciu Pixelov.
Čo prinesie Android 16?
Už teraz tiež vieme niekoľko ďalších informácií o Androide 16. Jeho interné kódové označenie má byť údajne “Baklava“. Pokiaľ ide o funkcie, ktoré by to mohlo priniesť, očakáva sa, že predstaví prepracovaný panel upozornení a rýchlych nastavení, pričom ovládanie jasu sa zosúladí s dizajnom výberu hlasitosti.
Mohlo by vás zaujímať:
- Kúpiť Samsung Galaxy S24+ alebo Galaxy S24 FE? Tu je ich porovnanie
- Ako Spotify vyberá skladby, ktoré nám následne odporučí
- Android 15 už prichádza aj na tento smartfón. Kedy sa dočkajú ďalšie modely?
Android 16 by mal tiež umožniť minimalizovanie ľubovoľnej aplikácie do plávajúcej bubliny pre jednoduchší multitasking, Vylepšením by mal tiež prejsť režim Nerušiť. Aj nové funkcie ochrany proti krádeži od spoločnosti Google byť tiež mohli byť v novom systéme integrované priamo do nastavení.
Diskutovať o tomto článku môžete aj na našej stránke AndroidForum. Ak hľadáte odpoveď na problém so svojím mobilným zariadením, aplikáciou alebo príslušenstvom, opýtajte sa v našom novom AndroidFóre.
Mohli by uz namiesto malichernosti zapracovat zmenu nazvu v ikone aplikacie. 40 % aplikacii ma totalne deb*ilne nazvy.