MojAndroid

V Las Vegas predstavili aj zariadenie z oblasti medicíny určené do každej rodiny. Či už teda rodičia patria k tým prehnane starostlivým, alebo je to skrátka klasická triezva starostlivosť – teplomer je jedným zo základných prvkov výbavy. Spoločnosť Blue Spark Technologies sa ale rozhodla, že skúsi zrenovovať práve oblasť meračov teploty ľudského tela. Prinášajú nové zariadenie The TempTraq, ktoré vo forme náplaste putuje do podpazušia chorého dieťaťa a sníma teplotu počas dňa či noci. Nejde však o klasickú náplasť, ale toto zariadenie je prepojené s aplikáciou v smartfóne rodiča. Dáta sú prehľadné a v prípade potreby sa dajú aj odoslať lekárovi vášho dieťaťa.

Náplasť má slúžiť ako nevtieravý monitor teploty dieťaťa, pretože počas klasického merania teplomerom dieťa tak trochu vyrušujeme. A plačúcemu, chorému kojencovi zrejme len ťažko vysvetlíte, že sa nemá hýbať a ovplyvňovať tak nameranú hodnotu. Náplasť a smartfón sú prepojené vďaka Bluetooth a aplikácia je kompatibilná s Android aj iOS platformou. V prípade prudších zmien teploty vám môže prísť podľa vášho nastavenia i notofikácia. Náplasť sa dá používať asi tri dni a potom sa musí vymeniť za novú.

V súčasnosti má americká FDA ešte len posudzovať žiadosť o marketingové uvedenie tejto náplasti. O cene sa zatiaľ nehovorí.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+