MojAndroid

Tento týždeň sa budeme venovať téme mobilného internetu. Zrejme najviac potešujúcou správou z tohto týždňa, čo sa našej témy týka, je spustenie prvej 4G LTE siete na Slovensku. O prvenstvo v tejto kategórii sa postaral operátor O2, ktorý ponúka ako prvý na Slovensku LTE internet (zatiaľ) v obciach Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji a Zálesie. O2 s novým internetom predstavil aj nový dátový balík, v ktorom za mesačný poplatok 15€ získate 100 GB dát, ktoré môžete využívať naozaj plnohodnotne. Maximálna rýchlosť sťahovania je, v závislosti od polohy a signálu, určená na 100 Mbit/s a maximálna rýchlosť odosielania dosahuje maximálnu hodnotu 20 Mbit/s. O reálne nameranej rýchlosti nového internetu, zariadeniach, ktoré najnovšiu 4G sieť podporujú a o všetkom, čo sa nového 4G LTE internetu od O2 týka, sa dočítate v našom článku O2: LTE s rýchlosťou 100Mbit/s a množstvom predplatených dát už za 15€ mesačne.

Novú LTE sieť predstavoval aj Martin Jelének, riaditeľ oddelenia rozvoja mobilných služieb a produktov mobilného operátora O2.

V našej téme týždňa sme sa rozhodli, že si mobilný internet od slovenských operátorov prezrieme z bližšia. Nižšie nájdete prehľadnú ponuku mobilných internetov od všetkých našich operátorov, aby ste vedeli, od ktorého mobilného operátora je ponuka internetu do mobilu najvýhodnejšia. Jednoducho si budete môcť porovnať ponuku mobilných internetov od operátorov Orange, Telekom O2, FunFón, Tesco Mobile a Swan Mobile. 

Orange

Orange tento rok na trh prišiel s novými paušálmi WOW. Tie umožňujú, okrem vopred vyskladaných paušálov, vytvorenie vlastného paušálu podľa toho, čo najviac potrebujete. Okrem SMS správ a minút si do paušálu teda môžete pribaliť aj dátový balík. Balíky internetu sú rozdelené podľa názvov na Štart, Klasik a Premium, a okrem rozdielnej ceny sa líšia aj v predplatenom objeme dát a ďalších vlastnostiach. Orange svojim zákazníkom, v spolupráci s viacerými hudobnými vydavateľstvami, ponúka aj službu MusicJet. Tá okrem online knižnice s miliónmi skladieb ponúka aj predplatené dáta, ktoré môžete čerpať ako klasický dátový balík.  Prehľadné rozdelenie všetkých týchto balíkov nájdete v tabuľke nižšie.

Operátor

Orange

Dátový balík

Štart

Klasik

Premium

MusicJet

Objem dát [MB]

700

2000

5000

1000

Maximálna rýchlosť

[Mbit/s]

↓¹

7,2

21

21

3,6

↑²

0,5

1

1

0,384

Po prečerpaní

[Kbit/s]

16

16

16

64

Mapa pokrytia

TU

Cena [€]

6,99*

9,99*

15,99*

5,90³

Iné

Kalkulačka spotreby dát

¹ – ↓ = sťahovanie

² – ↑ = odosielanie

³ – Cena 5,90€ platí len pre zákazníkov, ktorí už majú aktivovaný jeden z dátových balíkov Štart, Klasik alebo Premium. Cena služby MusicJet samostatne, bez ďalšieho dátového balíka, je 8,90€.

* – ceny platné po prevolaní kreditu minimálne 5€, inak platia ceny 14,99€ (Štart), 19,99€ (Klasik) a 29,99€ (Premium)

Dátový balík MusicJet si môžete aktivovať aj vo forme kupónov na 3, resp. 6 mesiacov, pričom sa cena internetu za mesiac značne zníži. MusicJet kupón na 3 mesiace vás vyjde na 14,90€ (cca 4,96€/mesiac), za 6 mesačný kupón zaplatíte 19,90€, čo je približne iba 3,32€/mesiac (1 GB dát)! Predplatiť si službu MusicJet cez kupóny sa teda naozaj oplatí.

Pre služby Orange Click a Prima, ktoré sú súčasťou tzv. predplatených SIM kariet, je cena za internet odlišná. Cena za 1 prenesený MB je určená na 0,9707€, pričom sa počíta každý jeden prenesený KB (0,0010€/KB). Vrámci Internetu v mobile sú však dostupné ďalšie dve služby za zvýhodnenú cenu. Balík Job umožňuje neobmedzené prezeranie wapstránky wap.profesia.sk za aktivačný poplatok 0,01€, pričom nezáleží na počte prenesených MB ani na počte dní, ktoré bude balík aktivovaný. Balík Chat, ktorý je primárne určený pre mladých ľudí, ponúka za mesačný poplatok 5,90€ neobmedzené prezeranie stránok m.facebook.com a wap.pokec.sk a za cenu 10 centov za prenesný MB prezeranie stránok www.youtube.com a www.metacafe.com. Súčasťou tohto balíka je aj bezplatná možnosť jeho deaktivácie alebo vyžiadania si informácií.

Ceny všetkých služieb, ktoré poskytuje slovenský operátor Orange, nájdete v cenníkoch na oficiálnych stránkach operátora. 

Výhody internetu v mobile od Orange-u:

 • výborné pokrytie a stabilný signál
 • výhodné ceny dátových balíčkov
 • prístup do Zákazníckej zóny s Kontrolou spotreby zadarmo
 • prístup k službe Orange chat zadarmo
 • zvýhodnenú ponuku telefónov a možnosť predčasnej výmeny (vďaka aktivácii niektorého z dátových balíčkov sa vaša doba viazanosti skracuje z 24 na 18 mesiacov)

Telekom

Internet v mobile ponúka ku svojim hlasovým paušálom aj Telekom (po starom T-Mobile). Vrámci niektorého z paušálov Podľa seba Naj 1,3,5 a 7 si môžete podľa počtu balíčkov (číselné označenie paušálu) vyskladať k minútam aj neobmedzený internet do mobilu. Ten obsahuje 2000 MB dát, ktoré môžete využívať v plnej prenosovej rýchlosti – sťahovanie max. 42 Mbit/s, odosielanie max. 5,8 Mbit/s. Ak dátový balíček pred koncom zúčtovacieho obdobia prečerpáte, bude vám znížená prenosová rýchlosť na 64 Kbit/s, bez akýchkoľvek poplatkov nad rámec paušálu za ďalšie prenesené dáta. Pokiaľ sa rozhodnete pre paušál bez mobilného telefónu, môžete si vybrať Neobmedzený internet do mobilu ako bezplatný bonusový balík (k plnému počtu balíkov, ktoré ste si vyskladali v paušále). Poslednou možnosťou je dokúpenie si Neobmedzeného internetu do mobilu ako bonusový balík (vtedy, ak si ku paušálu kupujete aj mobilné zariadenie). Vtedy jeho cena bude 5,99€ (pri uzavretí zmluvy do 31.8.2012), resp. 9,99€ (pri uzavretí zmluvy po 31.8.2012). Cenu a ďalšie informácie o paušáloch Podľa seba Naj 1,3,5 a 7 nájdete na obrázkoch nižšie.

  

Ďalšou možnosťou, ako môžete získať internet do mobilu, je aktivácia niektorého z balíčkov určených ku mesačným programom operátora Telekom. Ide o balíčky Internet v mobile 100, Internet v mobile 500 a Neobmedzený internet v mobile (balíček zhodný s tým, ktorý operátor ponúka ku programom Podľa seba Naj 1,3,5 a 7). Prvé dva spomínané dátové balíčky obsahujú 100, resp. 500 MB preplatených dát za cenu mesačného poplatku, pri balíku Neobmedzený internet v mobile máte dostupných 2000 MB dát, pričom po prečerpaní môžete prenášať ďalšie dáta výrazne zníženou prenosovou rýchlosťou. Za prenesené dáta pri prvých dvoch spomínaných dátových balíčkoch však budete musieť platiť.

Pokiaľ ste majiteľom niektorého z balíkov Fix alebo Easy, môžete si aktivovať balík Internet v mobile 25 s platnosťou 7 dní. Na týždeň za cenu 0,99€ získate predplatený balík dát 25 MB, za každých ďalších 10 kB prenesených dát budete spoplatnený sumou cca 0,001€.

Ak vlastníte kartu Easy Free, môžete takisto využívať mobilný internet. Ten máte po dobití kreditu najmenej 10€ zadarmo na 15 dní, pokiaľ si váš kredit navýšite o menej ako 10€, internet máte zadarmo len na 7 dní. Ďalšou z možností je aktivácia jedného z balíčkov Surf 1 / Surf 30, ktoré vám za 0,50€ / 5€, umožnia surfovať po internete 1 / 30 dní. Balíček Surf 1 umožňuje prečerpanie 100 MB dát, po prečerpaní tohto balíčka bude rýchlosť internetu znížená na 64 / 16 kbit/s a účastník za ďalšie dáta neplatí. Balíček Surf 30 ponúka až 2000 MB dát, po ktorých prečerpaní bude takisto iba znížená rýchlosť internetu a účastník neplatí žiadne ďalšie poplatky za prenesené dáta.

Poslednou možnosťou, ako získať internet do mobilu od Telekomu, je aktivovanie niektorého z balíčkov iTariff. Tie okrem predplatených minút a SMS správ obsahujú aj 1 GB mobilných dát. Viac informácií na obrázku nižšie.

Maximálna prenosová rýchlosť sťahovania a odosielania by mala byť rovnaká pre všetky dátové balíčky od operátora Telekom, závisí však aj od typu zariadenia a jeho možností, čo sa prenosov mobilných dát týka.

Výhody internetu v mobile od Telekomu:

 • prvý mesiac používania internetu máte zadarmo ( “skúšobná doba” ) !
 • pomerne vysoká maximálna možná prenosová rýchlosť dát
 • pomerne slušné pokrytie ( mapu pokrytia nájdete TU )

O2

Spoločnosť Telefónica Slovakia, inak povedané slovenský mobilný operátor O2, ponúka svojim zákazníkom okrem LTE internetu aj internet pre mobilné zariadenia. Ten je jasne rozdelený do troch kategórií – Internet na deň, Internet do mobilu a Internet do mobilu Mini. Internet na deň je dátový balíček určený tým, ktorí s internetom v mobile len začínajú a nepotrebujú drahšie mesačné dátové balíky s predplateným objemom dát. Tento balík je výhodný pre ľudí, ktorí potrebujú internet v mobile len príležitostne a predplatené dáta v mesačných balíkoch by nedokázali spotrebovať. Internet do mobilu je určený náročnejším používateľom, ktorí majú jasnú predstavu o spotrebe svojich mobilných dát a internet v mobile využívajú denne. Väčšinou ide o zákazníkov, ktorí vlastnia smartfón a internet potrebujú na každodennú kontrolu e-mailov, sociálnych sietí či iných webových lokalít. Internet do mobilu Mini ocenia hlavne majitelia starších zariadení a ľudia, ktorí internet v mobile potrebujú len na jednoduché úkony. Predplatený balík 100 MB postačí na rýchlu kontrolu e-mailov, sociálnych sietí alebo počasia na internete.

Balíček

Objem dát¹

Max. rýchlosť sťahovania

Max. rýchlosť odosielania

Aktivačné obdobie

Po prečerpaní dát²

Poplatok

Internet na deň³

400 MB

8 Mbit/s

2 Mbit/s

1 deň

16 kbit/s

0,50

Internet do mobilu Mini

100 MB

14,4 Mbit/s

2 Mbit/s

1 mesiac

16 kbit/s

3€

Internet do mobilu

500 MB

14,4 Mbit/s

2 Mbit/s

1 mesiac

16 kbit/s

6

Internet do mobilu Extra

1 GB

14,4 Mbit/s

2 Mbit/s

1 mesiac

16 kbit/s

8

Internet do notebooku (aj mobilu)

2 GB

14,4 Mbit/s

2 Mbit/s

1 mesiac

16 kbit/s

11

¹ – Objem predplatených dát, ktoré je možné využívať maximálnymi prenosovými rýchlosťami

² – Po spotrebovaní dátového balíku sa prenosová rýchlosť zníži na uvedenú hodnotu a zákazník neplatí za ďalšie prenesené dáta

³ – tento dátový balíček je určený pre zákazníkov s programami O2 Paušál a 02 Fér

Výhody internetu v mobile od O2:

 • prehľadná ponuka dátových balíkov, ktorá vyhovie všetkým
 • možnosť vyskúšať si Internet do mobilu na 1 mesiac zadarmo
 • žiadne skryté poplatky, dodatky ku zmluvám a podobne
 • stále sa zlepšujúce pokrytie sieťou ( mapu pokrytia nájdete TU )

FunFón

Operátor FunFón ponúka svojim zákazníkom takisto niekoľko možností pripojenia k mobilnému internetu. Surfovať po webe môžete voľne, bez predplateného dátového balíka, kedy budete platiť za každý prenesený MB dát, k dispozícii sú však aj predplatené dátové balíky na týždeň alebo mesiac. Prenosová rýchlosť je pre oba balíky jednotná – sťahovanie 512 kbit/s. Po prekročení predplatených dát (pri predplatených dátových balíčkoch) sa prenosová rýchlosť zníži na 128 kbit/s a zákazník neplatí za žiadne ďalšie prenesené dáta.

  

Tesco Mobile

Vlastné mobilné služby už ponúka aj reťazec predajní Tesco. Ten svojim zákazníkom ponúka mobilný internet na 1 deň alebo mesačný dátový paušál s predplateným balíkom dát 500 MB. Pre balíček Internet na deň je dostupná prenosová rýchlosť – sťahovanie 8 Mbit/s a odosielanie 2 Mbit/s, pre balíček Internet 500 MB je rýchlosť odosielania rovnaká a rýchlosť sťahovania väčšia – 14,4 Mbit/s. Cena pre 1-dňový balíček je 0,50€, zákazník tým získava 400 MB predplatených dát, po ktorých prečerpaní mu bude znížená prenosová rýchlosť na 16 kbit/s (za ďalšie prenesené dáta neplatí). Za Internet 500 MB zaplatíte 5€ a po prečerpaní si môžete dokúpiť bonusové dáta (500 MB za zvýhodnené 3€) alebo vám bude takisto znížená prenosová rýchlosť na 16 kbit/s. Suma-sumárum, za 1 GB balík dát zaplatíte mesačne 8€.

  

Swan Mobile

Swan Mobile je operátor, ktorý vznikol spoluprácou spoločností Swan a Telefónica O2 Slovakia. Okrem zaujímavých cien za volanie a SMS správy ponúka tento operátor aj mobilný internet. Zákazník má na výber len jednu možnosť – program Internet na deň. Za 0,50€ tak získa 400 MB predplatených dát, ktoré môže využívať rovnakou rýchlosťou ako pri Interente na deň od O2. Rýchlosť sťahovania teda dosahuje maximálnu hodnotu 8 Mbit/s a rýchlosť odosielania maximálne 2 Mbit/s. Po prečerpaní denného limitu 400 MB je rýchlosť sťahovania aj odosielania dát znížená na 16 kbit/s a zákazník neplatí za ďalšie prenesené dáta.

Záver

Ponuky internetu do mobilu od všetkých operátorov majú svoje výhody. Internet do mobilu od Orange-u vyniká dobrým, stabilným signálom a dlhoročnou tradíciou, Telekom zas ponúka variabilitu pri výbere dátových balíkov s takisto dobrým pokrytím, 02 ponúka prehľadnú ponuku pre každého, bez skrytých poplatkov, chytákov a dodatkov k zmluvám a operátori Tesco Mobile, FunFón a Swan ponúkajú výhodnú cenu internetu v spojení s cenami za minútu hovoru a SMS/MMS správy. My sme sa rozhodli porovnať ponuky operátorov v 3 kategóriách. Ako prvé budeme porovnávať ponuky operátorov na 2000 MB predplatených dát (pre náročných používateľov), potom porovnáme ceny za 500 – 1000 MB predplatených dát (pre mierne náročných) a nakoniec sa budeme venovať internetu pre nenáročných a porovnáme ceny za 1 prenesený MB dát bez aktivovaného dátového balíka. Všetko nájdete v tabuľkách nižšie.

Operátor

Dátový balík

Objem dát

Sťahovanie

Odosielanie

Po prekročení limitu dát

Cena za mesiac

Orange

Klasik

2000 MB

21 Mbps

1 Mbps

16 Kbps

9,99¹

Telekom

Podľa seba Naj

2000 MB

42 Mbps

5,8 Mbps

64 Kbps

6,66€/5,99€²

Easy Free (Surf 30)

2000 MB

42 Mbps

5,8 Mbps

64 Kbps

5

Neobmedzený internet v mobile

2000 MB

42 Mbps

5,8 Mbps

64 Kbps

5,99€/9,99€³

O2

Internet do notebooku

2000 MB

14,4 Mbps

2 Mbps

16 Kbps

11

FunFón

FunFón Web Nonstop

Neobmedzený

512 Kbps

1,49/5,994

¹ – platí po prevolaní kreditu minimálne 5€

² – cena 6,66€ je prepočítaná ako 1/3 z ceny paušálu Podľa seba Naj 3, cena 5,99€ platí pre doplnkový balík neobmedzeného internetu

³ – cena 5,99€ platí pri aktivácii do 31.8.2012, cena 9,99€ je platná pre aktiváciu po tomto termíne

– cena 1,49€ platí pri aktivácii na 1 týždeň, cena 5,99€ platí pri aktivácii na 1 mesiac

Operátor

Dátový balík

Objem dát

Sťahovanie

Odosielanie

Po prekročení limitu dát

Cena za mesiac

Orange

Štart

700 MB

7,2 Mbps

0,5 Mbps

16 Kbps

6,99¹

Telekom

Internet v mobile 500

500 MB

42 Mbps

5,8 Mbps

64 Kbps

3,99€/5,99²

O2

Internet do mobilu

500 MB

14,4 Mbps

2 Mbps

16 Kbps

6€

Internet do mobilu Extra

1000 MB

14,4 Mbps

2 Mbps

16 Kbps

8

Tesco Mobile

Internet 500 MB

500 MB

14,4 Mbps

2 Mbps

16 Kbps

5

500 + 500 MB

14,4 Mbps

2 Mbps

16 Kbps

8

¹ – platí po prevolaní kreditu minimálne 5€

² – cena 3,99€ platí pri aktivácii do 31.8.2012, cena 5,99€ je platná pre aktiváciu po tomto termíne

Operátor

Program

Objem dát

Cena

Orange

WOW

1 MB

0,79

Predplatené karty

1 MB

0,9707

Telekom

Podľa seba Naj

1 MB

3,9570 €/MB

Easy Time

1 MB

0,9500 €

Easy Free

1 MB

0,9500 €

Fix

1 MB

1,6402

O2

1 MB

0,03 ¹

Tesco Mobile

1 MB

0,05 ²

FunFón

1 MB

0,49

Swan Mobile

1 MB

2 ³

¹ – cena vypočítaná na základe balíka Internet do mobilu mini

² – cena vypočítaná na základe balíka Internet 500 MB

³ – cena vypočítaná na základe ceny 1 Kb – 0,002€, ktorú uvádza operátor

Anketa: Využívam mobilný internet

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroje: Orange, Telekom, O2, Swan Mobile, FunFon, Tesco Mobile, tvnoviny.sk (logo)

5.8.2012
 • celo

  Nazdar, zabudli ste v porovnaní pri FunFon-e, že má v ponuke aj plnohodnotný internet a to MusicJet, rovnako ako Orange za 1GB/5,90

 • Márius Rak

  Keď sa robia porovnania tak na konci sa spraví súhrna tabuľka, kde sú porovnané všetci konkurenti.

  • mojandroidsk

   Tabuľku sme doplnili, možete si porovnať prehľadne ponuky všetkých operátorov

 • pepe

  Ja by som privital neobmedzeny internet od o2….

  • tom2910

   aj neobmedzeny internet od telekomu ma iba 2 GB dat…

   • janko

    Ale ved to je cely telekom.. dokazali definovat nekonecno

    • ibatak

     Nie je to nahodou s tym neobmedzenym internetom tak, ze prve 2 GB mas standardnu prenosovu rychlost ktoru pri danom internete operator ponuka a po prekroceni tych 2GB sa rychlost znizuje…

 • kuban

  niekde som cital clanok ze orange interenet je bez pervolania sumy 5 € ovela drahsi. Konkretne : bol to niekto overit ? lebo takto to je uplne nevyhodne. Dufam ze na vianoce alebo aj skor pridu s normalnou ponukou.

  Cena s útratou nad 5 €Cena bez ďalších služiebRozdiel v cene pred/po zarátaní kreditu 5 eurŠtart (700 MB)6,99 €14,99 €8/3 €Klasik (2 000 MB)9,99 €19,99 €10/5 €Premium (5 000 MB)15,99 €29,99 €14/9 €

  • mivr

   je to tak, ked neprevolas 5e zaplatis za net v orange ovela viac.
   a neviem preco ste nespomenuli easy free…

  • Toto konkrétne Orange na svojich stránkach nepíše, pri danej ponuke internetov do mobilu sa informácie o vyšších cenách v prípade prevolania kreditu <5EUR nevyskytujú. Pozerali sme dokonca aj cenník od Orange-u, no ani tam to nie je spomenuté. Spomínané ceny nám potvrdili až na zákazníckej linke, takže sme ich doplnili do článku a ďakujeme za tip.

   • mivr

    Ondrej nechcem Vas kritizovat, ale naozaj to v cenniku je (http://img.orange.sk/orange_sk/data/cennik/1-cennik_sluzieb.pdf). strana 21 na spodku a potom strana 38 na spodku (bod 5): “Uvedená výška mesačného poplatku platí v prípade, ak účastník má na SIM karte, na ktorej využíva niektorý zo štandardných balíkov služby Internet v mobile,
    hlasový účastnícky program s mesačným poplatkom rovným alebo vyšším ako 5 EUR. Účastník aktiváciou niektorého z uvedených balíkov výslovne a neodvolateľne súhlasí s tým, že v prípade, ak výška mesačného poplatku za hlasový účastnícky program na SIM karte, na ktorej súčasne využíva niektorý z uvedených
    balíkov, klesne pod sumu 5 EUR, spoločnosť Orange je oprávnená tomuto účastníkovi (od začiatku najbližšieho zúčtovacieho obdobia po realizácii takejto zmeny
    v internom systéme spoločnosti Orange) aktivovať príslušný štandardný balík Internetu v mobile, a to Balík Štart Solo, Balík Klasik Solo alebo Balík Premium
    Solo) a účtovať mu mesačný poplatok, stanovený pre príslušný Balík Štart Solo, Balík Klasik Solo alebo Balík Premium Solo”

    a na orange info linke su tragedi, tym by som neveril ani prd

    • Zrejme som to prehliadol, ďakujem za upozornenie

   • mivr

    som rad, ze ste to tam doplnili, ale mazat komenty.. to sa nepatri

 • sawrt

  a čo neobmedzený internet s easy free ?

 • albedo

  Pekny prehlad, no aby mal clanok zmysel a bol uzitocny pre citatela, musel by obsahovat porovnanie ponuk jednotlivych poskytovatelov. Viem, ze tie ponuky su dost roznorode, no urcite by sa nasiel sposob ako ich porovnat. Napr. vytvorit zo styri kategorie (sporadicky pouzivatel, pouzivatel s nizkymi, strednymi a vysokymi narokmi na objem, rychlost, …) a v kazdej najst najvyhodnejsiu cenovu ponuku. A nenechavat tuto “spinavu” pracu na citatela.

  Tiez autor zabudol, ze MusicJet sa da predplatit cez kupony (14,90€ na 3 mesiace, 19,90€ na 6 mesiacov) a potom mozete mat 1GB internet aj za 3,32€ na mesiac. BTW pred nedavnom boli este 3 mesacne kupony za akciovu cenu 7,50€, co davalo este vyhodnejsiu cenu 2,50€/mesiac.

  Kedze sa mi nechce robit autorova praca len sa spytam, je na trhu lepsia ponuka?

  • O kupónoch som veru nevedel, pridám ich do článku :-) Tabuľka je takisto v príprave

 • marek

  Rozhodne je najvyhodnejsi easy free neobmedzeny internet. Stoji 5 Eur na 2 GB, u O2 to stoji 11 Eur. A este k tomu je v easy free vyssie prenosova rychlost a aj po precerpani sa rychlost neznizi na 16 ale len na 64 KB, co je dost velky rozdiel. Neviem kto by si radsej zaplatil 11 eur za horsi internet ako 5 za lepsi. Tod vse

  • Andrej Novak

   no v podstate telekom ho ma este lacnejsi, kedze za dobitie kredita sumou 10 eur dostanes dva tyzdne internetu zadarmo, teda za 10 eur dostanes 2,5 mesiaca=4€/mesiac
   a v pripade, ze to nebude karta v tablete ale budes ju pouzivat na telefonovanie, tak to vychadza este lacnejsie(ak budes napriklad dobijat kredit kazdy mesiac 10 eur, tak platis v podstate len 2.5/mesiac…

 • 3020

  Takto: Mám neobmedzený internet do mobilu od Telekomu (teor. max sťah. dát 42 Mb/s, kde žijem je to na mape 21) sťahujem kedykoľvek sa pripojím max rýchlosťou 128 kB/s. Dva týždne behám po predajniach, telefonujem na rôzne zákaznícke linky a nevedia mi pomôcť. Máme u nich 7 telefónov, už min 8 rokov no sme nútení odísť, nehovoria úplnú pravdu NIKDY!
  PS: Tohto operátora NEODPORÚČAM!!!

 • older73

  Jazdím po európe s kamiónom. Mám od rakúskeho operátora “3” internet 3superSIM Data SuperFlat, 10Mbit/s download, 4Mbit/s upload, bez dátového obmedzenia, funguje v Rakúsku, Taliansku, Anglicku, Dánsku a cena 15€ to čo ponúkajú naši mobilný operátori je s prepáčením na smiech.

  • older73

   dodávam že balík je 30 dňový, napr.: od 15.3. do 15.4. ak ho potom nepotrebujete nedobijete kredit a dobijete až keď zas potrebujete napr.: 28.4. a pôjde do 24.5. a kto by neveril odporúčam http://www.drei.at

 • Roman

  Mal som Orange 1 GB OW. Potom ked som zbadal musicjet dal som si to. No po poslednych problemoch s orangom. Som presiel do Telekomu na easy free 2GB za 5 € je myslim super :)

 • dugi

  kto by chcel skutocne lacny neobmedzeny net tak je tu moznost net na doma od Orange. tam je akciova cena 20e za 15GB dat. balik vrat. spick.tabletu Mediapad.

 • slubos

  O2 vyhráva hlavne pre tých ktorý su často v zahraničí . Držím palce. Zatiaľ o2 so sluzbami c.1

+