MojAndroid

Ani páni zo spoločnosti Google nezabúdajú na Easter Eggs a do každej verzie Androidu od tejto doby totižto umiestňujú skryté veľkonočné vajcia. Nie sú to vajcia také, ako ich poznáme, ale špeciálne obrazovky so špecifickými obrázkami pre danú verziu. My sme sa teda rozhodli, že vám symboliku týchto sviatkov prinesieme aspoň formou skrytých veľkonočných vajec v Androide :-)

android-easter-eggs

Aby ste vo svojom Android zariadení našli skryté veľkonočné vajcia, stlačte Nastavenia > Informácie o telefóne/tablete a niekoľkokrát za sebou kliknite na položku Verzia Androidu, až kým sa vám nezobrazí skrytý obrázok.

Android 2.3 Gingerbread

Veľkonočným vajcom v tejto verzii Androidu je maľba Androidka s perníkovým zombie, pričom v pozadí vidno ďalších zombie ako používajú (Android) telefóny. Hoci je obrázok na prvý pohľad strašidelný, Androidko sa tvári pokojne a celý obrázok po pár chvíľach vyznieva úsmevne.

android-gingerbread-zombie-easter-egg

Android 3.x Honeycomb

Aj tabletová verzia systému Android má svoje skryté veľkonočné vajce. To je inšpirované kódovým menom tejto verzie a zobrazuje honeybee – včelu v elektrickej modrej farbe a modernom dizajne. Inšpiráciu autori zobrali aj vo vtedajšej filmovej novinke Tron: Legacy a tak včela vydáva zvuk “REZZZZZZZ…”, čo je v skratke “Rezzing” a vo filme to znamenalo vytvorenie niečoho nového.

android-honeycomb-easter-egg

Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Veľkonočným vajcom v tejto verzii Androidu je Androidko v pixelovom prevedení, oblečený v oblátkach typických pre “Ice Cream Sandwich” zmrzlinu (u nás pomenovaná ako “Eskimák”). Po dlhšom podržaní sa na obrazovke objaví väčšie množstvo takýchto Androidkov, ktorý začnú ľubovoľne poletovať po displeji. Tento obrázok vznikol ako pocta pre “Nyan cat”, lietajúcu mačku, ktorá za sebou zanecháva dúhu.

android-ice-cream-sandwich-easter-egg  nyandroid

Android 4.x Jelly Bean

Najnovšia verzia Androidu by sa bez veľkonočného skrytého vajca taktiež neobišla. Prvotná obrazovka obsahuje len jednu veľkú červenú usmievavú fazuľu, no po dlhšom zobrazení sa vám na displeji zobrazia viaceré fazuľky rôznych farieb, ktoré môžete prstom pohybovať v ľubovoľných smeroch. Zakaždým, keď jednu fazuľku odstrelíte z displeja, sa však zobrazí ďalšia, a preto je táto “minihra” nekonečná.

android-floating-jelly-beans android-jelly-bean-easter-egg

Android 5.0 Key Lime Pie?

Aké bude skryté veľkonočné vajce v pripravovanej verzii Androidu 5.0 Key Lime Pie? Budú to malé lietajúce citróniky alebo niečo iné? Ak máte nejaký nápad, ako by mohlo vyzerať, tak nám napíšte do komentárov pod tento článok. A aby sme nezabudli, prajeme vám krásne Veľkonočné sviatky prežité v kruhu rodiny a vašich Android zariadení! :-)

key-lime-pie

31.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+