MojAndroid

Operátor Telekom zrejme nepoteší svojich zákazníkov pevnej linky, internetu a televízie. Všetci tí, ktorí majú u operátora 24-mesačnú viazanosť, pocítia zvyšovanie cien za poskytované služby. Platí to pre nových, ale aj súčasných zákazníkov.

Náš tip
Magio pláž na Tyršovom nábreží od dnes znovu otvorená

Zvýšenie spôsobila inflácia či zmeny na trhu

Telekom sa pri zvyšovaní cien odvoláva na rastúcu infláciu na Slovensku, ako aj zmenu podmienok na niektorých trhoch (poplatky za niektoré TV stanice,…). K podobným krokom boli nútení pristúpiť aj ostatní poskytovatelia pevných internetových, hlasových a televíznych služieb u nás aj v ďalších krajinách Európy.

Operátor bude zvyšovať ceny na základe počtu využívaných služieb. Zmena sa pritom týka iba hlavného mesačného poplatku a nie doplnkových služieb a TV balíčkov. Pokiaľ má zákazník iba jednu službu, cena sa zvýši o 0,90 EUR. Pri dvoch službách bude zvýšenie o 1,20 EUR a pri troch o 1,80 EUR. Zmeny sa netýkajú zákazníkov, ktorí využívajú služby s 12-mesačnou viazanosťou alebo v plnej cene úplne bez viazanosti.

Možnosť odstúpenia od zmluvy

Telekom bude o zmene cien priamo informovať aj svojich zákazníkov listami, e-mailom či SMS správami a keďže ide o podstatnú zmenu zmluvných podmienok, budú môcť zákazníci od svojej zmluvy odstúpiť do 31.7.2018, resp. do jedného mesiaca od oznámenia tejto zmeny.

25.6.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+