MojAndroid

Aktualizované:

Telekom 8. marca zruší všetkým zákazníkom balíček EÚ Nonstop. Mnohí preto začali rozmýšľať nad odchodom, no ten kvôli viazanosti nie je taký jednoduchý, pretože by museli zaplatiť pokutu. Podľa informácií portálu živé.aktuality.sk našťastie pokutu nebudú musieť platiť. Telekom im umožní odchod aj počas viazanosti bez zmluvnej pokuty.

Pôvodný článok:

Slovenskí operátori postupne zvyšujú ceny a menia podmienky pre svoje služby a paušály. Slovak Telekom na svojej oficiálnej stránke zverejnil nové podmienky pre zákazníkov, ktoré budú platiť od marca 2022. Tentokrát však nepôjde tak úplne o zvyšovanie cien. Operátor ako dôvod zmien uviedol optimalizáciu a zmenu produktového portfólia v oblasti poskytovania mobilných hlasových paušálov a roamingových služieb.

Nemali by ste prehliadnuť:

🔥 Neuveriteľné. Až 4 veľké aktualizácie pre Samsungy? Aktuálne modely by mohli dostať Android 16
🔥 Prídeme o Facebook a Instagram? Meta sa vyhráža odchodom z Európy
🔥 Ulož.to daruje 30 GB dát každému, kto je zaočkovaný posilňujúcou dávkou 

Aké zmeny môžeme očakávať?

Úpravy sa budú týkať hlavne ukončenia prenositeľnosti dát pri T paušáloch s nekonečným pripojením a ich platnosť začína od 8.3.2022. To znamená, že od tohto dátumu sa vám z predchádzajúceho zúčtovacieho obdobia stratia všetky nevyčerpané dáta.

Zdroj: Miroslav Schwamberg

Telekom oznamuje aj ukončenie doplnkovej služby EÚ Nonstop k mobilným hlasovým paušálom. Táto služba teda nebude naďalej spoplatňovaná, ale nebude ani nahradená inou. To znamená, že sa na vaše hovory a SMS budú uplatňovať bežné pravidlá primeraného využívania roamingových služieb v rámci EÚ. Ak máte viazanosť a kvôli tejto zmene zvažujete odchod, tak vedzte, že sa to pravdepodobne nezaobíde bez zaplatenia zmluvnej pokuty.

Ak využívate služby od operátora Telekom, tak vám už možno prišla alebo ešte len príde SMS s týmto oznamom:

“Mily zakaznik, od 8.3.2022 upravujeme podmienky vyuzivania nasich mobilnych sluzieb. Vo Vasom pausale T Biznis Nekonecno SD ukoncujeme prenasanie nespotrebovanych dat do nasledujuceho zuctovacieho obdobia. Po vycerpani dat si nadalej mozete uzivat nekonecne datove pripojenie. Tiez ukoncujeme poskytovanie doplnkovej sluzby EU Nonstop, ktora Vam bude automaticky deaktivovana a roamingove sluzby spoplatnovane podla platneho cennika.”

Od marca sa bude upravovať aj výška hranice korektného využívania roamingových dát (FUP). V poslednom stĺpci tabuľky sa nachádzajú údaje k všetkým poskytovaným programom.

Program služieb  Max. možná dostupná rýchlosť  pre dátové prenosy po vyčerpaní voľného objemu dát max. rýchlosťou Voľný objem dát
v SR
Dáta FUP v EÚ
do 7. 3. 2022
Dáta FUP v EÚ
po úprave od 8. 3. 2022
T Dáta HD 10 Mb/s 30 GB 54,83 GB 31,33 GB
T Nekonečno SD 3 Mb/s 25 GB 54,83 GB 31,33 GB
T Nekonečno HD 10 Mb/s 55 GB 61,83 GB 35,33 GB
T Nekonečno MAX neuplatňuje sa zníženie rýchlosti neobmedzene 87,5 GB 50 GB
Biznis Nekonečno SD 3 Mb/s 30 GB 56 GB 32 GB
Biznis Nekonečno HD 10 Mb/s 65 GB 64,17 GB 36,67 GB
Biznis Nekonečno MAX neuplatňuje sa zníženie rýchlosti neobmedzene 87,5 GB 50 GB

Zmenám a hlavne zdražovaniu sa nevyhnete ani pri ostatných operátoroch. V našich článkoch sme už písali aj o navyšovaní poplatku a digitálnom bonuse v sieti O2. Začiatkom februára operátor Orange zverejnil informácie ohľadom zdražovania nových paušálov s väčšou kapacitou dát.

Náš tip
Neuveriteľné. Až 4 veľké aktualizácie pre Samsungy? Aktuálne modely by mohli dostať Android 16

10.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+