MojAndroid

Po štarte nových balíčkov Travel & Surf XS, M a XL a ich Plus verzií prináša Telekom ďalšiu novinku pre zákazníkov cestujúcich do zahraničia. Od 1. augusta 2014 budú znížené ceny internetu v zahraničí aj pri surfovaní bez balíčkov v základnej službe Web roaming. Svetové krajiny budú navyše rozdelené do zón podľa nového systému, takže viaceré dovolenkové i ďalšie krajiny budú mať výrazne nižšie ceny.

Aktivačný poplatok za Web roaming zákazník neplatí. Tarifikačný interval je 1 kB pri Zóne 1, resp. 100 kB pri Zóne 2 a 3.

Zóna 1 už aj so Švajčiarsku a USA

Cena za 1 MB dát: 0,24 €.

  • V Zóne 1 ostávajú naďalej všetky krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko.
  • Do Zóny 1 sa presúva Švajčiarsko a USA – surfovanie v týchto krajinách bude viac ako 11-násobne lacnejšie.

Zóna 2 – dovolenkové krajiny

Cena za 1 MB dát: 0,49 €.

  • Všetky krajiny tejto Zóny budú mať podstatne lacnejšie surfovanie ako v minulosti (doteraz bola cena za 1 MB takmer 20 €). Vo viac ako 60 krajinách sa výrazne znížia ceny; do dovolenkových krajín nepatria iba najnavštevovanejšie destinácie, ale aj menej vyhľadávané lokality ako Japonsko, Nový Zéland či Veľkonočný ostrov.
  • Do Zóny 2 budú patriť: Albánsko, Afganistan, Antigua, Aruba, Austrália, Azerbajdžan, Barbados, Bielorusko, Brazília, Dominika, Galapágy, Grenada, Grenadíny, Haiti, Kajmanie ostrovy, Kanada, Kolumbia, Ekvádor, Egypt, Salvador, Guatemala, Honduras, Hongkong, Čile, Čína, India, Indonézia, Izrael, Jamajka, Japonsko, Kazachstan, Keňa, Kuvajt, Kirgizsko, Macedónsko, Macao, Malajzia, Mexiko, Moldavsko, Nový Zéland, Čierna Hora, Panama, Peru, Filipíny, Katar, Ruská federácia, Saudská Arábia, Samoa, Srbsko, Singapur, Sv. Lucia, Sv. Krištof, Sv. Vincent, Juhoafrická republika, Južná Kórea, Srí Lanka, Taiwan, Tadžikistan, Thajsko, Turecko, Turks a Caicos, Ukrajina, Spojené arabské emiráty, Veľkonočný ostrov.

Zóna 3 – ostatné krajiny

Cena za 1 MB dát: 10 €.

  • Do Zóny 3 budú patriť všetky ostatné krajiny sveta.
  • Cena za dáta sa zníži približne na polovicu za 1 MB.
31.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+