MojAndroid

Po úspešnom nasadení modulácie 64QAM pre rýchlejšie posielanie dát (do 75 Mbps) pristúpil Slovak Telekom k nasadeniu ďalšej technologickej inovácie pre najlepšiu slovenskú 4G sieť – a opäť posúva latku kapacity siete i rýchlosti.

Náš tip
Telekom dnes predstavil exkluzívny kanál zameraný na folklór
Náš tip
Telekom zlacňuje CAT S31, v Magente 1 ponúka Samsung Galaxy A8 2018

256QAM modulácia pre dve tretiny siete

Telekom nasadil tzv. 256QAM moduláciu pre prijímanie dát (downlink). Vďaka nej môžu zákazníci sťahovať dáta ešte rýchlejšie až o 33% percent a súčasne sa zvyšuje kapacita siete, čo je výborná správa pre veľké množstvo paralelne aktívnych zákazníkov v sieti.

Táto črta je nasadená do 67% siete v najvyťaženejších okresoch na Slovensku – Banská Bystrica, Bratislava, Brezno, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Ilava, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Senec, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina.

Nové maximum downloadu na sieti: 500 Mbps

Nasadením 256QAM modulácie sa zvyšuje kapacita siete a navyše zákazníci s podporovanými smartónmi a modemami môžu posielať dáta rýchlejšie. Nové maximá budú nasledovné (z pôvodnej na novú rýchlosť):

  • zo 75 na 100 Mbps
  • zo 150 na 200 Mbps
  • zo 225 na 300 Mbps
  • zo 300 na 400 Mbps
  • zo 375 na 500 Mbps

Výhody pre všetkých zákazníkov

Uvedenie dvojice noviniek 256QAM pre downlink a 64QAM pre uplink je výbornou správou pre všetkých zákazníkov Telekomu. Implementáciou oboch čŕt sa zvyšuje kapacita v sieti a používatelia najnovších modelov môžu oceniť rýchlejšie sťahovanie i posielanie dát.

Telekom sa v roku 2018 zameriava pri 4G sieti na kontinuálne zvyšovanie kapacity sietí a súčasne prináša do čoraz väčšieho množstva miest aj rýchlejšie LTE v podobe LTE-CA siete, resp. 4G+.

12.6.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+