MojAndroid
Slovenský mobilný operátor Slovak Telekom upozorňuje svojich zákaznikov, že v noci z piatka 21.6. na sobotu 22.6. príde k plánovanej a čiastkovej odstávke niektorých z jeho IT systémov. Dôvodom bude ich inovácia v snahe poskytovať zákazníkom služby na stále modernejších technológiách. Bežných hlasových, dátových služieb a ani SMS správ sa odstávka týkať nebude.
Konkrétny čas odstávky je stanovený medzi 22:00 až 6:00. Vtedy príde k obmedzeniu niektorých online služieb, ako napríklad portálu telekom.sk, mojtelekom.sk, Magenta portál, webmailová platforma posta.telekom.sk či aplikácia Telekom. Na niekoľko hodín nebudú k dispozícii: úhrada a kompletný manažment faktúr, aktivácia dátových balíkov, roamingových balíkov, dobitie Easy, obslužné linky (Poruchová, Easy, Biznis). V prípade odcudzenia alebo straty je možné požiadať o zablokovanie SIM karty na čísle 0800 123 777. Taktiež nebude možné v danom časovom rozpätí vykonávať platobné služby prostredníctvom SMS (kúpa MHD lístkov, parkovanie, darcovské SMS a pod.). Všetky tieto služby by ale mali byť plne dostupné už v sobotu v skorých ranných hodinách.
Náš tip
Vlajkové lode Samsung Galaxy S9+ a Note 9 kúpite v Telekome výhodnejšie
20.6.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+