MojAndroid

Telekom od 9. decembra 2020 začína pre používateľov nedávno predstavenej služby Predplatenka, ponúkať nový dátový balík “Nekonečné pripojenie na 10 dní”.

Balíček obohatí ponuku balíkov so stredne dlhou platnosťou, pričom ponúkne nekonečné pripojenie s rýchlosťou 1 Mbps bez dátového limitu. Nekonečné pripojenie na 10 dní sa bude dať aktivovať v Telekom aplikácii, na webe alebo cez SMS. Cena bola stanovaná na 4€.

Balíček funguje aj v roamingu, v Zónach 0 a 1, rýchlosť je rovnaká ako v domácej sieti (1 Mbps) a FUP je nastavená na 1,9 GB.

Rýchlosť 1 Mbps má podľa Telekomu postačovať na bežné úkony ako surfovanie po stránkach, kontrola pošty, sociálne siete, počúvanie hudby či sledovanie videí.

V prípade, že by zákazník mal záujem o vyššiu prenosovú rýchlosť, paralelne s balíčkom “Nekonečné pripojenie na 10 dní” si musí aktivovať dodatočné denné balíčky, ktoré sú v ponuke už od uvedenia Predplatenky:

  • Automatický denný balík 300 MB dát za 50 centov
  • Denný balík (2GB za 1,50 €; nekonečný za 2 €)
  • 10-dňové (1GB za 2 €; nekonečné pripojenie za 4 €)
  • 30-dňové (1GB za 3 €, 3+1GB za 6 € a 5+1GB za 8 €)

Nekonečná dáta na celý mesiac za 12€

Operátor uvádza, že vďaka novému balíčku môže zákazník s Predplatenkou získať prakticky Nekonečné pripojenie na 30 dní za 12 €. Vychádza to z možnosti troch po sebe nasledujúcich aktivácií nekonečného pripojenia na 10 dní.

Konkurencia

Alternatívy Predplatenky ponúka aj konkurencia. Orange, O2 aj 4ka majú v portfóliu ponuky, ktorých cena sa odvíja od reálnej spotreby zákazníka. Keď sa ako na primárny aspekt pozrieme na dáta, vyzerá to nasledovne:

Orange napríklad ponúka Prima kartu s názvom Prima Dáta, kedy za 10€ dostanete 10 GB dát na 30 dní.

O2 má v ponuke O2 Voľnosť. Ponúka 1 GB na týždeň za 2€, 1 GB na 4 týždne za 3€ alebo 2 GB na 4 týždne za 5€. Na výber máte ešte aj z denných balíkov, a to 250 MB za 0,50 € alebo 1 GB za 1€.

4ka zaujme balíkom Sloboda dáta, ktorý za 14 € mesačne ponúka neobmedzený objem dát v SR.

Za pozornosť stojí aj relatívne nový digitálny operátor Radosť. Za 10€ mesačne získate 200 minút volaní a 200 SMS (zdieľané) spolu s 8 GB dát.

Neprehliadnite veľký prehľad:

Náš tip
Dátovanie u slovenských operátorov. Aká je ponuka doplnkových balíčkov?
Náš tip
Porovnali sme dátové paušály pre študentov na jeseň 2020
8.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+