MojAndroid

Telekom pridal do svojej ponuky smartfón Samsung Galaxy Xcover 4s, ktorý je špeciálne upravený pre nevidiacich. Okrem toho je aj výrazne zlacnený. Obsahuje softvér Corvus, ktorý je určený pre nevidiacich a dokáže previesť text na reč. Corvus obsahuje viac než 20 modulov, ktoré majú ľuďom pomôcť pri používaní Androidu.

O systéme Corvus

Corvus
Takto vyzerá Corvus, jednoduché a veľké ovládacie prvky na obrazovke.

Tento softvér vznikol od nevidiacich pre nevidiacich. Umožňuje prácu so smartfónom nielen nevidiacim, ale aj ľuďom s poruchami zraku alebo dôchodcom. Obsahuje 20 modulov a ich počet stále rastie. Ich zameranie je rôzne – od systémových nastavení, cez lieky a pomocníka až po hry. Dokáže obsluhovať aj jednoduché činnosti, ako napríklad SMS, či hovory, ale aj tie zložitejšie ako hudbu, knihy alebo rovno aplikáciu Západoslovenskej distribučnej. Zároveň slúži aj ako asistent, ktorý dokáže prijímať povely a pozná aj zopár jednoduchých gest.

K dispozícii je aj testovacia verzia Corvus Free, ktorá obsahuje 10 modulov. Jedným z partnerom tohto projektu je aj Telekom. Ten zároveň predáva licencie tohto programu, ale aj upravené smartfóny a pomáha tak nevidiacim.

Webstránka projektu obsahuje rozsiahle návody, ktoré vám pomôžu oboznámiť sa s aplikáciou a jej modulmi. Platforma je natoľko populárna, že sa dočkala rozšírenia do viacerých jazykov. Okrem slovenčiny podporuje aj češtinu, nemčinu, taliančinu, poľštinu a angličtinu.

Na ich stránke sú k dispozícii aj upravené smartfóny – Samsung Galaxy J5 (2017), Nokiu 5 a vlastný tlačidlový telefón Corvus RG160.

27.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+