MojAndroid

Telekom rozširuje možnosti platby mobilným telefónom, svojim zákazníkom prináša možnosť platiť u vybraných partnerov mobilom bez použitia platobnej karty jednoducho z kreditu, alebo v mesačnej faktúre za služby mobilnej siete. Ako takáto transakcia prebieha?

  1. Na stránke obchodníka, u ktorého zákazník nakupuje produkt alebo službu, zvolí mobilnú platbu cez operátora Slovak Telekom.
  2. Následne je presmerovaný na platobnú bránu príslušného partnera, kde sa mu pre kontrolu zobrazia detaily platby.
  3. Pre dokončenie platby vyplní svoje telefónne číslo v sieti Telekom a stlačí tlačidlo pre zaslanie jednorazového hesla prostredníctvom SMS
  4. Stisnutím tlačidla “pokračovať” dokončí platbu a bude presmerovaný späť na internetové stránky obchodníka.
  5. O úspešnej realizácii platby bude informovaný v okne prehliadača a zároveň dostane potvrdzujúci email od daného obchodníka

 

Zákazníkom s paušálom príslušnú čiastku za digitálny obsah či službu operátor vyúčtuje v mesačnej faktúre za služby mobilnej siete. Zákazníkom s predplateným kreditom odpočíta príslušnú čiastku za digitálny obsah či službu z kreditu. Jednotlivé platby je možné realizovať do výšky 30 eur, za jeden kalendárny mesiac je možné uskutočniť platby do maximálnej výšky 100 eur. Používanie služby je automaticky sprístupnené všetkým zákazníkom a nevyžaduje žiadnu registráciu alebo aktiváciu.

V úvodnej fáze je možné uhrádzať produkty a služby u partnera Mopay, ktorý zabezpečuje predovšetkým predaj kreditov do rôznych online hier, ako napríklad World of Tanks či Gameforge. Prostredníctvom Mopay je tiež možné uhrádzať obsah v rámci sociálnej siete Badoo. Telekom bude postupne pridávať platby u ďalších partnerov.

Zdroj: Telekom

29.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+