MojAndroid

Počas koronakrízy operátori svojim zákazníkom prinášali rôzne bezplatné benefity, ktoré im mali pomôcť v ťažkom období a spríjemniť chvíle, ktoré trávia vo svojich príbytkoch. Telekom na situáciu reagoval tým, že sprístupnil prémiové TV kanály zadarmo, firmám ponúkol Microsoft Teams Cloud Solution na 6 mesiacov zadarmo a prišiel s ponukou nekonečných dát (1000 GB) zadarmo.

Začiatkom mája k tomu pridal benefit pre zákazníkov pevnej siete. V tom čase zrealizoval dočasné zrýchľovanie pevného internetu na optickej sieti, VDSL i ADSL všade tam, kde to bolo technicky možné. Zákazníkom bol zvýšený profil linky na najbližší vyšší, t.j. rýchlosti downloadu i uploadu. Automatické navýšenie rýchlosti naprieč celým Slovenskom malo zostať v platnosti do 30. júna 2020.

Telekom: Ďalší mesiac s rýchlejším internetom zadarmo

Aktuálne z prostredia Telekomu prichádza skvelá správa pre zákazníkov, ktorí používajú služby pevného internetu. U operátora sa rozhodli predĺžiť dočasný benefit nových rýchlosti až do 31. júla 2020. Zákazníci si vďaka tomu môžu vyššie rýchlosti užiť bez príplatkov o mesiac dlhšie.

Optika

Pri optickej sieti GPON došlo k zvýšeniu rýchlosti všetkých programov nasledovne:

  • Profil M (30/3 Mb/s) sa dočasne zvyšuje na profil L (120/12 Mb/s)
  • Prifl L (120/12 Mb/s) sa dočasne zvyšuje na profil XL (600/60 Mb/s)
  • Profil XL 600/60 Mb/s) sa dočasne zvyšuje na profil GIGA (1 Gb / 100 Mb/s)

ADSL a VDSL

Pri zákazníkoch pripojených cez ADSL a VDSL boli zvyšované rýchlosti pri profiloch M a L. Pokiaľ to bolo technicky možné, profily sa zmenili nasledovne:

  • Z profilu M na profil L
  • Z profilu L na profil XL

Telekom: Výber z najpredávanejších Android smartfónov:

Kompletný rebríček najpredávanejších Android smartfónov z ponuky Telekomu si môžete pozrieť v samostatnom článku.

Náš tip
Bude rok 2020 na Slovensku rokom 5G?
11.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+