MojAndroid

Na Slovensku stále vládne mimoriadna situácia. Ľudia sa snažia zostať čo najviac doma, no situácia vyzerá sľubne. Včera dostali zelenú niektoré prevádzky, dokonca už môžu byť otvorené terasy reštaurácií. Aj taxislužby už môžu fungovať normálne, avšak musia dodržiavať všetky bezpečnostné nariadenia. Na aktuálnu situáciu samozrejme zareagovali aj operátori, Telekom nebol výnimkou.

Telekom ponúka viacero benefitov

V aktuánej situácii ponúkol svojim zákazníkom viacero benefitov. Sprístupnil prémiové TV kanály zadarmo, firmám ponúkol Microsoft Teams Cloud Solution na 6 mesiacov zadarmo a prišiel s ponukou nekonečných dát (1000 GB) zadarmo. Táto ponuka stále platí, no s aktiváciou sa musíte poponáhľať, dnes je posledný deň, kedy tak môžete urobiť.

Operátor pomocou tlačovej správy oznámil ďalší benefit pre svojich zákazníkov. Práve v týchto dňoch začal proces dočasného zrýchľovania pevného internetu na optickej sieti, VDSL a ADSL tam kde je to technicky možné. Zrýchľovanie bude podľa Telekomu prebiehať naprieč celým Slovenskom až do 15. mája 2020. Navýšenie rýchlosti prebehne automaticky.

Profil linky pre zákazníkov bude automaticky navýšený na najbližší vyšší – download aj upload. Benefit bude platný do 30. júna 2020.

Optika

Pri optickej sietiGPON dochádza k zvýšeniu rýchlosti všetkých programov:

  • Profil M (30/3 Mb/s) sa dočasne zvyšuje na profil L (120/12 Mb/s)
  • Prifl L (120/12 Mb/s) sa dočasne zvyšuje na profil XL (600/60 Mb/s)
  • Profil XL 600/60 Mb/s) sa dočasne zvyšuje na profil GIGA (1 Gb / 100 Mb/s)

ADSL a VDSL

Pri zákazníkoch pripojených cez ADSL a VDSL budú zvyšované rýchlosti pri profiloch M a L. Pokiaľ to bude technicky možné, zmení sa profil:

  • Z profilu M na profil L
  • Z profilu L na profil XL

Telekom: TOP 3 najpredávanejšie Android smartfóny:

Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A40

Náš tip
Bude rok 2020 na Slovensku rokom 5G?
7.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+