MojAndroid

Telekom prichádza s novou ponukou paušálov, ktorá sa bude skrývať pod spoločným označením “ÁNO”. Nové predplatené programy budú pre zákazníkov tohto operátora dostupné už 27. apríla, teda tento piatok. Zamerané sú hlavne na dáta, avšak k dispozícii sú aj balíky s neobmedzenými volaniami a SMS / MMS správami.

Štruktúra paušálov ÁNO

Telekom ponúkne vo svojom aktualizovanom portfóliu celkovo päticu programov. Ten najnižší, s označením ÁNO S, obsiahne len základné balíky služieb tohto operátora. Druhý najnižší, paušál ÁNO M, však už ponúkne neobmedzené volania v rámci celej EÚ a taktiež neobmedzené SMS / MMS správy. Každý z pätice nových paušálov ponúkne voľný balík dát, pričom od paušálu ÁNO L vyššie budú balíky dát zväčšené. Nové programy od Telekomu budú najvýhodnejšie v prípade, že si ich zákazník vloží do svojej skupiny Magenta 1.

ÁNO programy v Magenta 1

V prípade, že má teda zákazník aspoň jednu pevnú a jednu mobilnú službu minimálne vo variante M, získa dvojnásobné množstvo dát a taktiež dvojnásobné množstvo voľných minút za nezmenenú cenu. Na druhej strane však tí, ktorí nemajú vytvorenú skupinu Magenta 1 zaplatia za podstatne horší paušál rovnakú sumu peňazí ako tí, ktorí túto skupinu vytvorenú majú.

ÁNO programy bez Magenta 1

Aby toho však nebolo málo, Telekom ponúka svojim zákazníkom aj možnosť zakúpenia paušálov ÁNO bez viazanosti. V prípade, že sa zákazník rozhodne niektorý z týchto programov využívať bez viazanosti, musí  sa pripraviť na o čosi vyššie ceny. Za najnižší paušál ÁNO S s 250 MB dát si tak zákazníci priplatia 2 €, pri ÁNO M, L a XL to už bude 5 € a pri ÁNO XXL sa už tento príplatok vyšplhá k sume 10 €.

Ďalšie novinky

Okrem toho všetkého Telekom ponúka svojim zákazníkom možnosť dokúpenia rôznych mesačných balíčkov, ktoré obohatia jednotlivé programy ÁNO. ÁNO S bude možné takýmto spôsobom rozšíriť buď o stovku voľných minút do všetkých sietí, o neobmedzené volania v sieti Telekom alebo o neobmedzené SMS / MMS do všetkých sietí. Navyše, nebude chýbať ani možnosť dokúpenia dodatočných dát, pričom 1 GB vyjde zákazníkov s viazanosťou na 5 €, zatiaľ čo tých bez viazanosti vyjde na 6 €. Pre programy ÁNO M až XXL bude k dispozícii aj možnosť navýšenia dát o 2 GB, a to s viazanosťou za 6 € a bez viazanosti za 10 €.

Nezabudlo sa však ani na populárne denné balíčky, kde 1 GB dát získate na jeden deň za jediné jedno euro. Neobmedzený denný balíček dát vás následne vyjde na 4,99 €. Telekom v súvislosti s dátami prináša ešte jednu zaujímavú novinku, ktorou je možnosť prenášania nespotrebovaných dát do ďalšieho mesiaca. Ak sa vám teda jeden mesiac podarí “ušetriť” nejaké dáta, na ďalší mesiac sa vám pripočítajú k predplateným dátam, ktoré váš paušál obsahuje. Možnosť prenosu dát bude pritom veľmi dôležitá, keďže sa pri nových programoch po prečerpaní dát pozastaví dátový prenos.

Ak sa vám teda podarí vyčerpať váš dátový balíček, mobilný internet sa vám nespomalí, ale úplne prestane fungovať. Na možnosť jeho ďalšieho využívania si tak budete musieť počkať do konca fakturačného mesiaca alebo si budete musieť zakúpiť jeden z dodatočných mesačných balíkov. Zmeny však postihnú aj zákazníkov, ktorí využívajú Easy karty vložené do skupín Magenta 1. Okrem toho, že takíto zákazníci získajú bezplatné volania a SMS správy vo svojej skupine, tiež získajú dvojnásobné Extra dáta. Tie budú obsiahnuté v rámci balíkov vždy Vždy Giga (1000 MB + 2×500 MB dát) a Vždy 2Giga (2000 MB + 2×500 MB dát).

25.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Dano

  Nech rátam ako rátam, nič nového… Kto to dnes videl začínať s 250MB balíčkom na mesiac?

  • host311118

   hmmm, je to na zváženie,,ale aj O2 u toho najnižšieho paušálu ma 100MB.😁

   • Dano

    OK, ale čítam nadpis a očakávam skôr nárast dát na “poriadnu” úroveň hodnú dnešnej doby keď už sú tam zmeny v dátach spomenuté. A ničoho takého som sa veru nedočkal.

 • Zapp Brannigan

  tak zase jedine cez retencne oddelenie u telekomu :D ved je to pomaly nevyhodnejsie ako pausaly co mali doteraz. mam od nich pausal za 10e/mesiac a je teda podstatne lepsi ako to co tam maju teraz

 • ko so

  pripomina mi to reklamu od 4ky …. Nemame nic nove XD
  furt srackove objemy dat v ponuke staci si len vybrat XD ako vas budeme zdierat

 • Roxor Industrial

  Ja mám dátový balík s 5gb za 18 eur od telekomu a idem si hlavu rozbiť ako s tým vydržať aspoň pol mesiaca

 • M_

  Od nášho najväčšieho operátora by som v roku 2018 čakal oveľa viac. Už pred rokmi sme celá rodina od nich odišli, momentálne som v O2, čo nie je ideálne, ale 4GB dát s O2 Dáta za 15€, prevolám pár minút, pošlem 20 sms – stále zľava za prenos čísla a to mám ešte aj telefón od nich, no 15 eur som ani raz neplatil. A dáta čo nemieniem sa mi prenášajú do nového mesiaca, takže občas začínam aj s 8GB. 4ka je na tom lepšie, ale keďže u nás v dedine nemajú také pokrytie, smola. :)

+