MojAndroid

Operátor Telekom získal už piaty raz po sebe v posledných troch rokoch ocenenie Best in Test v teste mobilných sietí spoločnosti P3 Communications. Otestované boli pritom siete všetkých štyroch operátorov na Slovensku. Ide o skutočné prvenstvo, keďže niečo podobné sa žiadnemu operátorovi na Slovensku ešte nepodarilo. Okrem toho, Telekom triumfoval vo všetkých hlasových i dátových kategóriách.

Náš tip
Telekom: Najpredávanejšie Android smartfóny za september 2017

P3 Communications je nezávislá konzultačná spoločnosť, ktorá robí certifikované merania už dlhšie. Telekom v nich triumfoval aj v posledných dvoch rokoch, no teraz rozšíril svoje pokrytie vrátane LTE-A siete a nasadil aj technológiu VoLTE. V celkovom meraní dosiahol až 887 bodov, pričom ostatní traja operátori dosiahli 829, 674 a 463 bodov. Spomínaných 887 bodov je zároveň najvyššie dosiahnuté skóre v tomto teste v histórii Telekomu.

Skvelé pokrytie aj výsledky v testoch

„Toto je bezprecedentný úspech pre mobilné siete Slovak Telekomu a som skutočne rád, že sme vyhrali test po piaty raz. Vyhrať raz alebo dva razy môže byť náhoda, ale päť ráz po sebe je viac ako iba zhoda okolností. Je to dôkaz, že horlivosť a záväzok, ktoré náš tím preukázal v posledných rokoch v snahe priniesť najlepšiu zákaznícku skúsenosť i kvalitu služieb, sa napokon vyplatil. Slovak Telekom dosiahlo úspech cez pokračujúce zlepšenia a rozšírenia i cez postupný pozicioning trhového inovátora uvádzajúce nové technológie ako LTE-Advanced či špeciálne ukážky. Neinvestujeme iba do nových funkcií, ale berieme si poznatky z minulých testov a vylepšujeme zákaznícku skúsenosť, čo sa potvrdilo najvyšším skóre v teste vôbec. Tento výsledok jasne potvrdil, že naše siete patria medzi najlepšie na svete,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.

Marič zároveň dodal: „Najdôležitejší odkaz pre zákazníkov znie: ‘ako Telekom zákazník máte excelentnú kvalitu služieb na slovenskom trhu’. Neponúkame iba najkvalitnejšie pokrytie, ale aj najvyššiu kvalitu hlasu, najkratší čas spojenia hovorov, najvyššiu spoľahlivosť pri uskutočnení hovorov, najlepšie rýchlosti pri sťahovaní i odosielaní dát, najrýchlejšie reakčné časy, doby sťahovania či sledovanie YouTube. P3 Communications test dokázal, že ST má najlepšiu zákaznícku skúsenosť na celom Slovensku: vo veľkých i malých mestách, aj na cestách.“

Telekom zvíťazil v oboch hlavných kategóriách – v dátových aj hlasových službách. Z meraní je najzaujímavejší údaj o maximálnych rýchlostiach počas testu. Tie boli na úrovni 240 Mbps pri downloade a 48 Mbps pri uploade.

Nie každý meria pokrytie LTE rovnako

Zaujímavá je aj metodika toho, ako vyhodnocuje svoje pokrytie LTE operátor Telekom. Operátor poukázal na to, že viacerí európski operátori používajú pri meraní pokrytia LTE rozdielne štandardy. Telekom chce ísť ostatným hráčom na trhu vzorom a apeluje aj na ostatných operátorov, aby robili testy podľa toho istého štandardu, pretože v opačnom prípade strácajú porovnania o pokrytí populácie sieťou výpovednú hodnotu.

Zdroj: Tlačová správa

26.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+