MojAndroid

Od dnes, 15. mája platia v Európskej únii nové pravidlá pre maximálne ceny roamingových volaní a SMS. Nariadeniam Únie sa prispôsobuje aj operátor Telekom a pre zákazníkov to znamená v mnohých prípadoch dramatické zníženie cien, a to najmä SMS poslaných zo SR do zahraničia.

Prehľad zmien pri jednotlivých programoch

V prípade operátora Telekom sa nariadenia EÚ dotkli najmä odchádzajúcich SMS zo Slovenska do Európskej únie a Zóny 1. Pri klasických hovoroch a SMS sa zväčša ceny nemenili.

Áno

 • Hovory a SMS sa nemenia, sú zahrnuté v paušáloch.
 • Ceny nad rámec sedia.

Happy

 • Hovory a SMS sú zahrnuté v paušáloch.
 • Ceny sedia pri hovoroch a MMS.
 • Znižuje sa cena pri SMS zo SR do EU a Zóny 1 z 15 centov na 7 centov

Bez záväzkov

 • Ceny sedia pri hovoroch a MMS.
 • Znižuje sa cena pri SMS zo SR do EU a Zóny 1 z 15 centov na 7 centov

Easy

 • Ceny sedia pri hovoroch a MMS.
 • Znižuje sa cena pri SMS zo SR do EU a Zóny 1 z 15 centov na 7 centov

Juro

 • Ceny sedia pri hovoroch a MMS.
 • Cena SMS sedí do Zóny 0.
 • Znižuje sa cena pri SMS zo SR do EU a Zóny 1 z 15 centov na 7 centov

O2 nemuselo meniť nič

Operátor O2 nám potvrdil, že v jeho ponuke sa nič nemení: „Zákazníci v O2 už teraz volajú a SMS-kujú do krajín EÚ a EHP výhodnejšie alebo porovnateľne ako stanovuje Európska komisia novou reguláciou cien. Preto sme nemuseli pristúpiť k žiadnej úprave našich cenníkov,“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Orange tiež spĺňal podmienky už dávnejšie

Aj operátor Orange uvádza, že nové podmienky spĺňa už dlhšie: “Spoločnosť Orange Slovensko reguláciu nielenže v plnom rozsahu rešpektuje, ale dlhodobo ide nad jej rámec, čo platí aj v prípade regulácie medzinárodných hovorov do EU. Už v roku 2012 sme v najpoužívanejších paušáloch upravili ceny medzinárodných hovorov do EÚ na 10 centov/min. odchádzajúceho hovoru a 6 centov za medzinárodnú SMS do EÚ. Maximálna cenníková cena je od 15.5. 2019 v súlade s reguláciou automaticky upravená na 22,8 centov za minútu odchádzajúceho medzinárodného hovoru do EU rovnako v mobilnej aj fixnej sieti a 7,2 centa za odoslanú medzinárodnú SMS do EU,” potvrdila nám hovorkyňa Orange Slovensko Alexandra Piskúnová.

4ka má jednotkové ceny už dlho

Ani operátora 4ka sa nová regulácia nijako nedotkne: “V 4ke vítame každú zmenu trhu, ktorá je v prospech zákazníka. Keďže 4ka zaviedla ako prvý slovenský operátor rovnaké jednotkové ceny v EÚ aj na Slovensku, na súčasné zmeny sme preto pripravení. Štvorkári môžu volať a SMS-kovať dlhodobo za 4 centy za minútu alebo SMS a dátovať iba za 1 cent za 1 MB,” prezradil Matúš Benčík, hovorca operátora 4ka.

Zmeny platia už od dnes

Vyššie spomenuté zmeny platia od dnes, 15. mája pre všetkých používateľov konkrétnych vyššie spomenutých služieb. Na vyjadrenie ďalších operátorov k týmto zmenám zatiaľ čakáme.

Doplnené 15. mája o 14:50 o vyjadrenie O2, Orange a 4ka.

15.5.2019
Zdroj: Operátori

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+