MojAndroid

Slovak Telekom pokračuje v nasadzovaní technologických inovácií pre najlepšiu slovenskú 4G sieť. V uplynulých týždňoch bola LTE sieť vylepšená pre rýchlejšie posielanie dát a vďaka nej možno dosahovať nové maximá.

Náš tip
Porovnanie dostupných dátových paušálov slovenských operátorov [03/2018]
Náš tip
Telekom prináša službu StreamOn k svojim Easy kartám! Len za 1 euro

64QAM modulácia v celej sieti

Telekom nasadil do celej 4G siete na Slovensku s pokrytím 93 percent populácie tzv. 64QAM moduláciu pre posielanie dát (uplink). Vďaka nej môžu zákazníci využiť sieť s ešte väčšími rýchlosťami pri uploade videí či posielaní väčších objemov dát. 64QAM modulácia v praxi umožní získať až do 50% vyššiu rýchlosť pri všetkých typoch pásma a frekvenciách.

„Uvedenie 64QAM modulácie je ďalší dôležitý krok pre zákazníkov v 4G sieti Telekomu. Po úspešnom nasadení viacerých pásiem i dosiahnutí maximálnych rýchlostí do 375 Mbps prinášame novinku aj pre tých, čo chcú vyťažiť zo siete najviac pri odosielaní dát. Zákazníci môžu s podporovanými zariadeniami získať vyššie rýchlosti až do 75 Mbps. Tento rok bude dôležitý práve z pohľadu rýchlostí, kapacity a vyššej kvality našej 4G siete – toto je prvý krok v tejto oblasti a jeho výhodou je plošné nasadenie novinky v rovnakom čase,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a IT spoločnosti Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic.

Nové maximum uploadu v 4G sieti na Slovensku: 75 Mbps

Slovak Telekom nasadením 64QAM modulácie umožní zákazníkom s podporovanými smartfónmi či modemami posielať dáta ešte rýchlejšie a celkovo sa posúvajú maximálne možné rýchlosti podľa pokrytia na:

75 / 37,5 Mbps

150 / 75 Mbps

225 / 75 Mbps

300 / 75 Mbps

375 / 75 Mbps

30.3.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+