MojAndroid

Operátor Telekom dnes na tlačovej konferencii prezradil, ako sa mu darí rozširovať svoje moderné mobilné siete. Vďaka neustálemu budovaniu infraštruktúry sa však zlepšuje nielen celkové pokrytie, ale aj kvalita ponúkaných služieb, za ktoré dostal operátor vlani na jeseň už piatykrát po sebe ocenenie od nezávislej spoločnosti P3.

Rozširovanie pokrytia aj na miesta, kde trávime veľa času mimo domova

Telekom pokrýva svojou LTE sieťou už 93 % obyvateľov Slovenska. Postupne z mapy miznú biele miesta a čoraz viac používateľov má v mieste svojho bydliska k dispozícii rýchle a moderné internetové pripojenie vo svojom smartfóne. Okrem obytných zón však Telekom rozširuje svoje pokrytie aj na rekreačné oblasti či priemyselné zóny, kde ľudia trávia množstvo času z dňa.

 

Okrem štandardného LTE pokrytia sa stále zvyšuje počet používateľov, ktorí majú k dispozícii rýchle pripojenie LTE-A s maximálnymi rýchlosťami prekonávajúcimi 150 Mbps. Telekom touto modernou sieťou pokrýva už 25 % slovenskej populácie.

Viac zariadení s podporou VoLTE

Operátor tiež naďalej rozširuje aj volania cez LTE (VoLTE), v ktorých vidí budúcnosť celkového hlasového prenosu. Aktuálne podporuje touto technológiou 17 zariadení, pričom v budúcnosti by chcel ich počet ešte niekoľkokrát zvýšiť a priniesť tak moderné hlasové volania pre čo najväčšie množstvo používateľov. V súčasnosti sú oficiálne podporované tieto modely:

  • Samsung GALAXY S7 a S7 edge,
  • Samsung GALAXY S8 a S8+, GALAXY Note8
  • Samsung GALAXY S9 a S9+
  • Samsung GALAXY A3 2017, A5 2017, J5 2017
  • Samsung GALAXY A8 2018
  • LG G6
  • Huawei P10, Huawei Mate 10 Pro
  • Sony Xperia XZ Premium, XZ1 Compact a XA2

15.3.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+