MojAndroid

Telekom svojou 4G/LTE sieťou podľa najnovších informácií pokrýva už 56,9% obyvateľov Slovenska, z toho tvorí asi 105 miest a niekoľko stoviek obcí.  Operátor sa tiež chváli ocenením “Best in Test” v teste P3 Mobile Benchmark nezávislej spoločnosti P3 Communication, ktorá realizuje certifikované merania mobilných sietí v Európe (link na certifikát).

Najrýchlejšia 4G/LTE sieť v Nitre

Operátor ďalej informoval aj o viacerých novinkách, ktoré sa týkajú LTE internetu. V Nitre od 25. júna spúšťa komerčnú prevádzku 4G siete s rýchlosťou sťahovania 225 Mbps. Pôjde o prvú takúto sieť na Slovensku dostupnú aj bežným zákazníkom. Telekom za tieto rýchlosti vďačí najmä širokému frekvenčnému pásmu, ktoré získal v aukcii. Na prijímanie dát tak môže použiť až dva bloky so šírkou 20 MHz v pásme 2600 MHz a 10 MHz v pásme 1800 MHz. Vysoké rýchlosti môžu momentálne vyskúšať zákazníci, ktorí disponujú zariadením s podporou LTE cat6. Telekom ponúka 6 takýchto telefónov, vrátane LG G Flex 2, LG G4, HTC One M9, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Okrem toho, ide o prvého operátora, ktorý na Slovensku realizoval verejný test 4G/LTE siete s rýchlosťou 375 Mbps.

„Tento test bolo možné uskutočniť nielen vďaka tomu, že vlastníme množstvo vydraženého spektra, ale aj vďaka našim bohatým skúsenostiam s LTE sieťou. Test LTE-A s rýchlosťou 375 Mbps považujem za ďalšiu ukážku smerovania našich možností,“ uviedol Branimir Maric, CTIO Slovak Telekom.

Nové dátové balíčky

Od 1.7 sa zákazníci dočkajú aj nových doplnkových balíčkov pre Happy paušály. V novej ponuke budú k dispozícii dva resp. tri doplňujúce dátové balíčky v rozpätí od 100 do 1000 MB. Po presurfovaní si budú môcť zákazníci obnoviť dáta trojicou rozširujúcich balíčkov. Za 2 eurá získate 100 MB navyše, za 4,99 eur 500 MB. Od programu Happy M je k dispozícii aj 1000 MB balíček za 5,99 eur. Podrobný cenník môžete nájsť v tabuľke nižšie.

BalíčekHappy XS, SHappy M, XL volaniaHappy L, XL data, XL, XXL, Profi
100 MB1,99€1,99€1,99€
500MB4,99€4,99€4,99€
1000 MB---5,99€5,99€

Viac ako 50 nových lokalít

Medzi 21 nových pokrytých miest patrí: Beluša, Dudince, Gbely, Ilava, Krásno nad Kysucou, Medzev, Medzilaborce, Modrý Kameň, Námestovo, Nováky, Stará Turá, Strážske, Stropkov, Šaštín-Stráže, Trenčianske Teplice, Trstená, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Meder, Vráble, Vrbové. Celkový počet pokrytých miest presiahol významný míľnik 100 lokalít.

Telekom naďalej pokrýva LTE sieťou aj okolité obce a lokality na vidieku. Medzi 36 nových pokrytých obcí patria: Bohdanovce, Brestovec, Bukovec, Bzince pod Javorinou, Čalovo, Čečejovce, Drieňovec, Hrašné, Chvojnica, Jablonka, Jasenská Dolina, Kajal, Kalinov, Krajné, Krásny Brod, Krušinec, Liptovská Štiavnica, Liptovské Sliače, Liptovský Michal, Lisková, Lúčky, Moravské Lieskové, Nacina Ves, Nižná Myšla, Olšovany, Sena, Svetlice, Trenčianska Teplá, Trhovište, Turany, Turčianska Štiavnička, Valaliky, Vojčice, Vrbovce, Zdana, Zemianske Kostoľany.

23.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+