MojAndroid

Komunikačná služba Telegram sa stala v zahraničí populárna hlavne kvôli bezpečnejšej komunikácii než ponúkajú obľúbený Whatsapp a Viber. Preto bola dlhú dobu obľúbeným komunikačným nástrojom teroristov. Napriek bezpečnosti bola ale aplikácií často vyčítaná jej pomalosť. Aj z toho dôvodu spoločnosť v januári kúpila konkurenčnú aplikáciu Challegram, ktorú teraz s menšími úpravami oficiálne uviedla ako Telegram X. Ten bude zatiaľ fungovať ako experiment po boku klasickej aplikácie Telegram.

Náš tip
Telegram údajne blokuje tisícky kanálov blízkych ISIS mesačne. Tvrdí to zakladateľ

https://telegram.org/resources/video/AndroidX640.mp4?_=1

Telegram X je oproti klasickej verzii elegantnejší, o niečo rýchlejší a plynulejší. Taktiež je o niečo úspornejší voči batérii. Konverzácie sú vedené v klasických bublinách a v kontakt liste si môžete náhľady konverzácií zobraziť dlhým stlačením kontaktu bez nutnosti ich otvárať. Medzi konverzáciami a hovormi sa môžte presúvať jednoduchým potiahnutím. S ďalších funkcií zaujme vstavaný hudobný prehrávač, nové menu pre vkladanie prílohy, optimalizovaná stránka s profilom a rýchly prístup pre zdieľanie médii s kontaktmi. Telegram tiež zverejnil knižnicu TDLib pre developerov tretích strán. Telegram X si môžte stiahnuť v obchode Google Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+