MojAndroid

Aplikácie WhatsApp a Telegram patria v súčasnosti k najpoužívanejším nástrojom na priamu textovú komunikáciu. Vďaka multiplatformovosti je možné posielať správy medzi rôznymi systémami ako Android, iOs, Mac Os alebo Windows. Zároveň podporujú audio a video hovory alebo posielanie mediálnych súborov. A práve posledná menovaná funkcia podľa najnovšej správy výskumníkov spoločnosti Symantec u nich na Android smartfónoch nie je dostatočne zabezpečená.

 

Jednoduchá ale nebezpečná chyba

Chyba, ktorá bola nazvaná ako Media File Jacking, je v princípe jednoduchá. Keď niekto posiela niekomu fotografiu cez spomínané aplikácie, tak tie obchádzajú end-to-end šifrovanie a môžu ho ukladať na kartu. V prípade WhatsAppu sa tak deje už v základnom nastavení a u Telegramu si môže používateľ takú možnosť zapnúť v nastaveniach. Pokiaľ je v smartfóne odosielateľa alebo prijímateľa nainštalovaný malware, tak sa môže poľahky dostať k mediálnym súborom na karte. Pokiaľ ale aplikácia ukladá prijaté mediálne súbory do internej pamäte, tak k nim má prístup len ona.

WhatsApp zareagoval, Telegram zatiaľ nie

Spoločnosť Telegram, ktorá si zakladá na bezpečnosti svojej komunikácie, zatiaľ na problém nereagoval. Hovorca spoločnosti WhatsApp Inc. sa na problém pozrie a prípadne bude hľadať riešenie, pokiaľ ho možnosti platformy Android umožňujú.

Náš tip
Telegram do svojej aplikácie potichu pridáva funkciu “Označiť ako prečítané”
16.7.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+