MojAndroid

Pravdepodobne si väčšina čitateľov našich stránok včera všimla nemožnosť prihlásiť sa na svoj Facebook alebo Instagram účet. Všetky tieto služby vrátane Facebookového Messengera od včerajšieho poobedia čelili masívnym výpadkom. Aj keď sa spočiatku špekulovalo o DDoS útoku, podľa vyjadrení spoločnosti Facebook išlo o problémy s databázou, ktoré zapríčinili preťaženie serverov jej služieb. Dnes ráno bol vo väčšine prípadov problém vyriešený. Ale ako to už býva, keď má jedna spoločnosť problém, druhá ho využije. V tomto prípade sa raduje služba Telegram, ktorej behom výpadku Facebooku a jeho Messengeru prudko stúpol počet nových používateľov.

Celkovo sa malo jednať o 3 milióny nových používateľov behom 24 hodín. Informoval o tom CEO spoločnosti Pavel Durov na svojom komunikačnom kanáli. V marci služba registruje až 200 miliónov aktívnych používateľov. Telegram si v posledných rokoch získal obľubu vďaka svojej vysokej miere bezpečnosti, pokročilému end-to-end šifrovaniu aj odmietavému postoju sprístupniť dáta ruskej vláde. Aj z toho dôvodu bol Telegram spolu s konkurenčným Signalom často využívaný teroristickými organizáciami pre internú komunikáciu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Facebook testuje úplne nové prostredie svojej mobilnej aplikácie
15.3.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+