Telegram údajne blokuje tisícky kanálov blízkych ISIS mesačne. Tvrdí to zakladateľ

17. júla 2017 1

Telegram ako silne šifrovaná četovacia služba spôsobuje mnoho kontroverzných otázok po celom svete. Mnoho používateľov preferuje túto službu najmä kvôli spomínanému šifrovaniu či zachovaniu diskrétnosti.

Ministerstvo pre komunikáciu a IT v Indonézii v piatok zablokovalo webovú verziu služby Telegram

TIP:VIDEO | Zakladateľ Telegramu už pred útokmi v Paríži vedel, že službu používajú teroristi

Najnovší prípad zablokovania tejto četovacej služby nastal v rámci Indonézie. Ministerstvo pre komunikáciu a IT v Indonézii v piatok zablokovalo webovú verziu služby Telegram a hrozilo, že zablokuje aj samotnú mobilnú aplikáciu. Vláda Indonézie tvrdila, že Telegram používali teroristické skupiny v krajine na šírenie radikalizmu a organizovanie teroristických útokov.

“Telegram je silne šifrovaný a orientovaný na súkromie, ale rozhodne nie sme priatelia teroristov. V skutočnosti každý mesiac zablokujeme tisíce kanálov blízkych ISIS,” – vyhlásil Pavel Durov, zakladateľ služby Telegram

Samotný zakladateľ služby Telegram Pavel Durov povedal, že ho rozrušilo rozhodnutie vlády Indonézie, ktorá považovala blokovanie služby Telegram za nevyhnutný krok. Okrem toho vyhlásil, že tím Telegramu úspešne odstránil všetky kanály súvisiace s terorizmom, ktoré uviedla vláda Indonézie. Telegram aktuálne vytvára nový tím moderátorov so znalosťou indonézskej kultúry a jazyka. Pavel Durov povedal, že to umožní spoločnosti rýchlejšie odstrániť kanály súvisiace s terorizmom.

Telegram
Veľkosť 8,6M
Verzia 1.8.2
CenaZadarmo
Inštalovať

Zdroj: phonearena, titulná fotka: Dado Ruvic/Reuters

Zapojte sa do diskusie (1)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku
  • vlk

    takze ak vedia citat co je v spravach tak potom tak zabezpeceny ako slubuju asi nebude…..

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky: