MojAndroid

Spoločnosť Telegram si svojím komunikačným multiplatformovým klientom získala popularitu na celom svete hlavne vďaka vysokému zabezpečeniu anonymity a súkromia komunikácie medzi používateľmi. Samozrejme takúto možnosť začali využívať aj pochybnejšie skupiny ľudí od “bežných” zločincov až po teroristické organizácie. Aj preto spoločnosť napríklad v Rusku čelí tlaku vlády na vydanie údajov o používateľov. Napriek tomu chce teraz spoločnosť získať ďalších používateľov novinkou službou Telegram Passport.

Telegram Passport

Tá, ako názov napovedá, ponúka možnosť uchovávať vaše osobné údaje za účelom ich rýchleho a bezpečného použitia v iných službách. Po založení Passport účtu si doňho nahráte svoje osobné údaje (občiansky preukaz, pas,rodný list, atď.) a tie sa uložia na cloudový šifrovaný server. Následne sa budete môcť týmito údajmi prihlásiť na partnerských webových stránkach “jedným” kliknutím.

Náš tip
Telegram: Jeho zakladateľ bojuje s ruskou vládou založením „Digitálneho odboja“

Zatiaľ jediným partnerských webom je ePayments.com. Ďalšie by mali postupne pribúdať. Pre developerov, ktorí by chceli službu integrovať do svojich aplikácii, ponúka Telegram API doc. Spoločnosť kladie vysoký dôraz na bezpečnosť, takže by mali byť dokumenty postupne uložené na decentralizovaných serveroch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
28.7.2018
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+