MojAndroid

Obdobie medzi vianočnými sviatkami a Novým rokom je pre mnohých časom oddychu a pohody, no nie pre tím stojaci za aplikáciou Telegram. Ten usilovne pracoval, aby tesne pred koncom roka mohol vydať aktualizáciu s viacerými zaujímavými funkciami. Novinku priniesol portál GSMArena.

Reakcie, interaktívne emodži, spoilery a ďalšie

Prvú novinku môžu používatelia poznať napríklad z aplikácie Facebook Messenger. Odteraz sa v súkromných aj skupinových četoch po ťuknutí na správu zobrazí výber niekoľkých emodži, pomocou ktorých na ňu môžete reagovať. Dvojitým klepnutím na správu zareagujete lajkom, v nastaveniach je však možné dané emodži vymeniť za iné. Funkcia sa po aktualizácii zapne automaticky, v skupinových četoch a kanáloch ju však musia manuálne povoliť administrátori.

Telegram emodži reakcie
Zdroj: GSMArena.com

Ďalej sa do aplikácie pridáva možnosť skryt spoilery. Pred odoslaním stačí vybrať časť správy, ktorá prezrádza kľúčovú časť deja a ťuknúť na tlačidlo Spoiler. Následne sa skryje pred ostatnými používateľmi v čete, ale aj v upozorneniach či v náhľade správ v zozname četov. Ak si chcete skrytú časť správy zobraziť, jednoducho na ňu klepnite.

Do menu s možnosťami, ktoré sa zobrazí po výbere správy, je taktiež odteraz možné pridať tlačidlo Preklad. To, ako už názov naznačuje, zvolenú správu preloží. Zoznam dostupných jazykov sa viaže na softvér vášho telefónu.

QR kód s odkazom na váš alebo kohokoľvek iného profil je po novom možné prispôsobiť novými farbami aj vzormi. Na záver, niekoľko ďalších emodži dostalo interaktívnu verziu, čo znamená, že po odoslaní napríklad snehovej vločky sa na obrazovke zobrazí sneh.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
Náš tip
Telegram nie je bezpečný, tvrdí zakladateľ Signalu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+