MojAndroid

Pár dní dozadu oslavoval Telegram už sedem rokov na scéne. Začali približne v polke augusta 2013, ako malá aplikácia zameraná na bezpečnú textovú komunikáciu. Za tých sedem rokov Telegram neskutočne narástol a dnes ho používa už viac než 400 miliónov používateľov. Vďaka tomu patrí medzi stálice v rebríčkoch Top 10 najsťahovanejších komunikačných aplikácii v obchodoch s aplikáciami.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot

Telegram oslavuje sedem rokov a pridáva video hovory

Zaujímavosťou je, že Telegram nikdy nemal platenú propagáciu. To znamená, že za celý svoj úspech vďačí svojim používateľom a hlavne sile ústneho podania. To všetko by sa neudialo, keby aplikácia nestála na pevných základoch a kvalitných funkciách. Na svojom blogu vývojári sľubujú, že v tomto trende budú pokračovať a pridávajú ďalšiu vysoko žiadanú funkciu – videohovory.

Náš tip
Akcia v Google Play: Stiahnite si zadarmo tieto Android aplikácie a hry

Situácia v tomto roku si doslova vyžiadala od tvorcov, aby do svojej aplikácie zahrnuli videohovory. Tie by už mali byť zahrnuté v aplikáciách pre obe platformy – Android i iOS. Ak chcete video hovor iniciovať stačí otvoriť stránku akéhokoľvek kontaktu a vybrať Video. Podobne viete hocikedy video zapnúť alebo vypnúť aj počas bežného hovoru. Ako všetok videoobsah na Telegrame, aj videohovor podporuje režim Obraz v obraze. Takto môžete vykonávať multitasking, teda prehliadať iný obsah na Telegrame a súčasne sa venovať videohovoru.

Ako to pri Telegrame býva, aj videohovory obsahujú end-to-end šifrovanie. Overiť si to môžete zábavnou formou – porovnajte si štyroch smajlíkov na obrazovke s vašim partnerom. Ak sa zhodujú váš hovor je zabezpečený rovnakou technológiu, ako pri Telegramových tajných správach a hlasových hovoroch.

“Naše aplikácie majú reprodukovateľné zostavy, takže každý si môže overiť šifrovanie a uistiť sa v tom, že ich aplikácia má rovnaký open source kód, ktorý aktualizujeme s každou aktualizáciou.”

Videohovory časom dostanú ďalšie možnosti, napríklad aj skupinové konverzácie. No nateraz je to pre nich všetko.

Animované emoji

Ďalšou novinkou sú animované emoji. Zopár ich už v Telegrame existuje, no teraz sa pridáva viac než tucet ďalších.

Telegram získal tieto animované emoji
Telegram získal tieto animované emoji

 

 

 

17.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+