MojAndroid

Telegram v súčasnosti vďaka konkurenčnému WhatsAppu nasťahovanejšou aplikáciou a samozrejme to nechce ponechať náhode. Podľa portálu AndroidPolice jej najnovšia aktualizácia prináša dve dôležité vylepšenia.

Automatické mazanie správ a dva nové widgety

Telegram kladie už od svojho vzniku dôraz na bezpečnosť komunikácie svojich používateľov, čo je aj jedným z dôvodov jeho momentálnej obľuby. Zároveň chce ale prinášať populárne trendy, ktoré sa objavujú aj konkurencie. Najnovšia jeho verzia 7.5.0 predstavuje množstvo nových funkcií, z ktorých najvýznamnejšie sú možnosti automatického mazania správ a nových widgetov.

Telegram automatické mazanie
Zdroj: Androidpolice.com

Automatické mazanie je potrebné povoliť manuálne pre každý chat (kliknite na ikonku ⋮ > Vymazať históriu > Vybrať trvanie). Na výber je možnosť zvoliť si čas medzi 24 hodinami a 7 dňami. Po povolení sa zobrazí odpočítavanie času do odstránenia správ. V skupinách a kanáloch však budú môcť odpočítavanie nastavovať iba správcovia danej skupiny a kanálu.

Telegram widgety
Zdroj: Androidpolice.com

Aplikácia pre Android dostala aj dva nové widgety. Widget pre chat, ktorý zobrazuje ukážku posledných správ, a Widget pre zástupcov, ktorý zobrazuje iba mená (prispôsobiteľné) a profilové obrázky. Widgety sa pred niekoľkými dňami objavili aj v beta verzii, takže pre niekoho nemusia byť úplnou novinkou.

Pozvánky do skupín pôjde rozoslať cez QR kódy

Nová aktualizácia taktiež zavádza niekoľko nových vylepšení skupinových pozvánok. Odkazy na pozvánky môžete teraz previesť na skenovateľné QR kódy. Zároveň je teraz možné odkazy na pozvánky nastaviť tak, aby fungovali iba na obmedzený čas alebo na počet použití. Bude tiež možné zistiť, ktorí používatelia sa pripojili pomocou každého odkazu, čím zistíte jeho použiteľnosť.

Skupiny, ktoré vyčerpali limit 200 000 používateľov, je možné po novom previesť na skupiny so skutočne neobmedzeným počtom. Vylepšený bol tiež import chatu a reportovania systému. Aktualizácia v7.5.0 je už k dispozícii v obchode Google Play, ale môžete si ju nainštalovať aj s pomocou APK súboru.

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
25.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+